Tag: sulm

Sulmohet me armë zjarri gjatë mesnatës kompleksi në Tiranë

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur pak pas mesnatës në kryeqytet. Sipas policisë, rreth orës 00:35, në Yrshek, në rrugën dytësore Tiranë-Vorë, është qëlluar...

Masakër në Kanada, autori i veshur si polic vret 16 persona

Gjashtëmbëdhjetë persona kanë mbetur të vrarë pas një sulmi me armë që zgjati për 12 orë në vende të ndryshme në Nova Scotia, Kanada. Mediat...

Prezantoi masat dhe ofroi ndihmë/Rama sulmon Bashën: Fli o xhan! Pas...

Edhe pse nuk është rasti dhe as situata për të bërë politikë, liderët e partive në vendin tonë, e veçanërisht ai që është në...

Kryemadhi e ashpër me ministren Gjonaj: Halabake rrugësh! Bukuroshja që ka...

Pas presidentit Ilir Meta edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka qene e ashper duke  hedhur akuza të forta ndaj ministres së Drejtësisë, Etilda...

“Ligji antiKÇK”/Rama sulmon kritikët: Parazitët që jetojnë me llafe, ligji është...

Pavarësisht se shumë juristë e kanë quajtur ligjin anti-KCK si nje akt normativ në shkelje të Kushtetutës dhe të drejtës së pronës, kreu i...

Të shtëna me armë zjarri tek ‘Uji i Ftohtë’, autori qëlloi...

Një person ka qëlluar në ajër me armë zjarri në zonën e ‘Ujit të Ftohtë’ në Vlorë. Policia bën me dije se nuk ka...

Një person përfundon në spital në Shkodër, zbardhet sherri i nisur...

Sherri i nisur pas një ndërtimi pa leje, prej një muaji, ka bërë që një person të përfundojë në spital me plagë pas dhunës...

Sulmi nga Irani, reagon Trump: Asgjë për t’u shqetësuar! Kemi ushtrinë...

Si akt hakmarrës kundër vrasjes së gjeneralit me influencë të Iranit, Khasem Soleimani në Irak nga drone amerikane, Irani ka vënë në shënjestër trupat...

‘Hakmarrja”/Irani hedh 15 raketa balistike, sulmon 2 baza të SHBA, raportohen...

Irani hodhi rreth 15 raketa balistike në të paktën dy baza ajrore irakiane që strehojnë trupa amerikane, tha Pentagoni. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Carla...

Plas mes moderatoreve/Alketa ‘hakmerret’ ndaj Xhemit: Me ndihmën e Salsanos rolin...

Alketa Vejsiu ka përdorur median e saj, Revista Class si nje sulm/pergjigje për prezantuesen e Portokallisë Xhemi Shehu. Kujtojme se Xhemi disa ditë më...