Tag: kosova

“Shengeni i vogël”, Kurti planifikon takim me Ramën: Dua që Shqipëria...

"Shengeni Ballkanik" solli reagime të forta, ku shumë vunë në dukje mungesën e Kosovës dhe kishte nga ato komente që e cilësonin marrëveshjen të...

Kryemadhi: Kosova e kaloi me sukses provimin e zgjedhjeve me 6...

Në një reagim të fundit, dhe kryetarja e LSI i pershendeti zgjedhjet e Kosovēs duke u shprehur se shteti kosovar e kaloi sfidën e...

VIDEO/Zgjedhjet në Kosovë, PD mesazh Ramës: Pengesa në Shqipëri je ti...

Partia Demokratike duke reaguar për zgjedhjet e mbajtur në Kosovë, shprehet se  Kosova i dha leksion qeverisë shqiptare me zgjedhjet e 6 tetorit. Ish...

Thaçi asnjë fjalë për fituesin dhe kryeministrin e ri, reagimi i...

Hashim Thaçi, president i Republikës së Kosovës, ka përshëndetur procesin e zgjedhjeve në Kosovë, por ajo që bie në sy është fakti që ai...

“Rama dhe qeveria të marrin shembull”, Këlliçi: Leksioni që presim nga...

Përfaqësues të partive politike në Shqipëri kanë reaguar pas zgjedhjeve në Kosovë, ku Albin Kurti u rendit i pari me Vetëvendosjen, parti e cila...

“Politika të mos hajë më shumë m… (ose të hanë po...

Ish-ministri Ylli Manjani kërkon nga politika shqiptare që të mësojnë prej shembullit që Kosova na dha me mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare. Në reagimin e tij,...

Zgjedhjet/Vasili: Brenda disa orëve mbaroi numërimi në Kosovë, Ramës i duhen...

Pas zgjedhjeve në Kosovë, të cilat nxorrën të parët VV e Albin Kurtit, nga Shqipëria ka patur reagime të shumta, ku në thelb të...

Urimi i Bashës për LDK dhe LVV: Kosova votoi për ndryshim

Lideri demokrat Lulzim Basha ka uruar Albin Kurtin për fitore, ndërsa nuk ka lënë pa vlerësuar as sjelljen europiane siç e quan ai të...

Mbyllet numërimi në Kosovë, Albin Kurti zyrtarisht kryeministri i ri i...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka bërë të ditur se ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve, duke u shpallur zyrtarisht fitues kreu i...

Rama uron Albin Kurtin, nuk harron as mesazhin për Kadri Veselin

Kryeministri Edi Rama ka dhene mesazhin e tij ndaj fituesit e zgjedhjeve në Kosovë, ndërsa ka vlerësuar edhe gjestin e Kadri Veselit për pranimin...