Do na përfaqësojnë në “Miss Globe”, kush u shpallën më të bukurat e Shqipërisë dhe Kosovës

Ndaje

Blerta Veseli dhe Paula Mehmetukaj janë zgjedhur si më e bukura e Kosovës dhe Shqipërisë në “Miss Universe”. Të dyja modelet shqiptare do të përfaqësojnë vendet respektive në konkursin ndërkombëtar të bukurisë.

Mbrëmja gala e “Miss Universe Albania & Kosovo” mblodhi sot personazhet e njohur në vend dhe ikonat e bukurisë shqiptare. Dy modelet e njohura, Adrola Dushi dhe Xhesika Berberi, prezantuan spektaklin e bukurisë përkrah moderatorit nga Kosova, Alaudin Hamiti.

Artistë të njohur si Anxhela Peristeri, Flori Mumajesi, Klajdi Haruni, Bruno etj, ishin të ftuar special për të ndezur atmosferën në mbrëmjen finale.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje