Tag: infektimi

“Ata që e kanë kaluar COVID-in nuk duhet të shqetësohen”, Epidemiologu...

Të gjithë personat që e kanë kaluar COVID-19 nuk duhet të shqetësohen për rikthimin e sëmundjes. Duke iu referuar një studimi të kryer nga Universiteti...

Rasti i katërt me koronavirus tek ”Vllaznia”, skuadra rrezikon karantinën

Kontroll total te Vllaznia pas rasteve pozitive me Koronavirus. Sikur të mos mjaftonte infektimi i mbrojtësve Erdenis Gurishta dhe Eni Imami, por gjithashtu edhe...

Flet për herë të parë pas infektimit Silva Bino: Kalova një...

Shefja e Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino në një komunikim online me gazetarët është shprehur se ka kaluar një formë...

Më shumë mace të infektuara seç pritej, urdhërohet karantinimi i kafshëve...

Midis 10 dhe 15 përqind të maceve të testuara për koronavirus në Wuhan kanë rezultuar pozitive. Lajmi u bë i ditur nga disa studiues,...

Greqia përditëson të dhënat për rastet që vijnë nga jashtë, kryeson...

Sekretariati i Përgjithshëm Grek për Mbrojtjen Civile të martën mbajti një konferencë për media dhe publikoi ​​të dhëna që tregojnë se shumica e rasteve...

Një tjetër politikan në Shqipëri mund COVID-19, mirënjohës dhe ndaj veprimit...

Një tjetër politikan shqiptar ka fituar betejën për jetën ndaj COVID-19. Behet fjale për Murat Bashën i Lëvizjes së Legalitetit. I vetëdijshëm për rrezikun e...

Epidemiologu jep lajmin e mirë në prag të fillimit të shkollave:...

Mjeku epidimiolog, Ilir Alimehmeti ka dhënë një lajm të mirë për nxënësit, në prag të nisjes së vitit shkollor. Duke ju referuar një studimi zyrtar...

Moderatori i prekur nga koronavirusi, mësoi se ishte i infektuar jo...

Tre ditë më parë moderatori i njohur, Bledi Strakosha njoftoi përmes një postimi në rrjete sociale se është infektuar me Covid-19. Ai tregoi se...

Infektimi i deputetëve, merret vendimi lidhur me seancat parlamentare

Dy seancat plenare që kanë mbetur për këtë legjislaturë, Kuvendi nuk i ka pezulluar, por ka marrë vendim për të shkurtuar kohën e diskutimeve,...

Rastet e reja me covid19 në Berat, 2 prej tyre punonjës...

Është rikthyer sërish me 5 raste të reja në qytetin e Beratit virusi Covid-19. Vetëm sot janë regjistruar 5 raste të reja me koronavirus,...