Tag: gjirokaster

DETAJE/Tre të arrestuar në Maliq, po transportonin ilegalisht 6 emigrantë në...

Finalizohet një tjetër operacion policor për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit...

Plagosja në Gjirokastër, zbulohen detajet nga ngjarja

U raportua me heret lidhur me nje plagosje ne qytetin e Gjirokastres. Gazetaret kane mundur te mbledhin informacione me te sakta dhe te detajuara...

LAJM I FUNDIT/Të shtëna me armë, dyshohet për një të plagosur

Të shtëna me armë në Gjirokaster. Sipas te dhenave te para, ngjarja ka ndodhur ne fshatin Valare prane qytetit. Si pasoje e te shtenave te...

Libohovë/Përfshihet nga flakët makina e blinduar që transporton valutë

Motori i makinës së blinduar që transporton paratë ka marrë flakë ndërsa nuk janë shënuar të lënduar. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00 në rrugën...

U kthye në zonën e gjelbërt, por policia gjobit rëndë pronarët...

Policia e Gjirokastrës ka gjobitur tre lokale të cilët nuk i janë bindur urdhrit dhe janë hapur. Gjobat janë vendosur nga inspektorët e ISHSH në...

Doli në orarin e shtetrrethimit, përfundon në përrua teksa e ndiqte...

Një 33 vjeçar është rrëzuar në përrua ndërsa ndiqej nga policia pasi qarkullonte gjatë orës së ndalimqarkullimit. Ngjarja ka ndodhur rreth 1 orë më parë...

Sekuestrohen 10 automjete luksoze në Gjirokastër, ndalohen 9 persona pas kontrolleve

Policia ka vijuar që nga mbrëmja e djeshme një sërë kontrollesh në hyrje daljet e qyteteve të vendit, në kuadër të parandalimit të personave...

Ripërsëritet ngjarja e rëndë në Gjirokastër, nëna dhunon vajzën në oborrin...

Ripërsëritet e njejta skenë sërish në zonën e Gjirokastres. Policia e qytetit vuri në pranga një nënë 35- vjeçare pasi akuzohet për dhunë në...

KLSH/ 6 zyrtare te Hipotekes ne Gjirokaster rrembyen prona

Kontrolli i Lartë i Shtetit kallezoi në prokurori 3 ish regjistrues dhe 3 specialistë të ish -ZVRPP Gjirokastër, pasi akuzohen për tjetësim prone. Nga auditimi...

Sherr në Gjirokastër, dy vëllezër plagosin me thikë gjoks të riun

Një ngjarje tjeter e rende eshte regjistruar në një qytet tjeter te Shqipërisë, duke shtuar keshtu numrin e ngjarjeve kriminale. Sipas asaj që mediat kane...