U kthye në zonën e gjelbërt, por policia gjobit rëndë pronarët e tre lokaleve në Gjirokastër

Ndaje

Policia e Gjirokastrës ka gjobitur tre lokale të cilët nuk i janë bindur urdhrit dhe janë hapur.

Gjobat janë vendosur nga inspektorët e ISHSH në Gjirokastër nga 10 milionë lekë.  Deri më tani në këtë qytet nuk është shënuar asnjë rast me Covid-19.

Gjirokastra është shpallur nga qeveria zonë e gjelbër dhe kjo ka sjellë që qytetare te  ndryshem te mendojne rikthimin ne normalitet pa menduar pasojat. Ndërkohë në vendin tonë deri më tani numri i të infektuarve është 750 persona ndërsa betejën me këtë sëmundje e kanë humbur 30 qytetarë.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje