Tag: hapen

Rama shfajësohet: Hapja e shkollave çështje delikate, jo pak vende të...

Shkollat do të hapen në muajin shtator me një protokoll strikt anti-covid, keshtu deklaruan ministret, Manastirliu dhe Shahini. Nderkaq, Kryeministri Edi Rama ka shkruar në...

Greqia merr vendim, ja kur hapen kufijtë tokësorë me Shqipërinë

Duke nisur nga 1 korriku, Greqia hap kufijtë tokësorë me Shqipërinë. Ai sqaroi se hapja e kufijvë do të jetë për momentin vetëm tokësore, në...

Maqedonia e Veriut heq kufizimet dhe karantinën e detyrueshme, kur hapen...

Prej ditës së sotme hapen të gjitha vendkalimet kufitare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ku vendasit dhe të huajt do të lëvizim pa...

Maqedonia e Veriut hap kufijtë, çfarë duhet të keni me vete...

Duke nisur nga dita e sotme Maqedonia  e Veriut ka hapur të gjitha vendkalimet kufitare. Përjashtim bëjnë aeroportet. Megjithatë, edhe pse kufijtë u hapën,...

Kur mund të udhëtoni në Greqi, kryeministri vendos për hapjen e...

Qeveria greke ka vendosur që të hapë kufijtë për turistët në 15 qershor, sigurisht duke marrë masa të forta sigurie për vizitorët. Të gjitha këto...

Hapen xhamitë në të gjithë Shqipërinë, publikohet dhe protokolli i masave

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e Covid-19 në Shqipëri, ka marrë vendim për rifillimin...

Greqia hap plazhet të shtunën, disa nga rregullat e rrepta që...

Mbrojtja Civile e Greqisë njoftoi të Mërkurën se plazhet e organizuara me cadra dhe çadra dielli do të hapen përsëri për publikun që nga...

U kthye në zonën e gjelbërt, por policia gjobit rëndë pronarët...

Policia e Gjirokastrës ka gjobitur tre lokale të cilët nuk i janë bindur urdhrit dhe janë hapur. Gjobat janë vendosur nga inspektorët e ISHSH në...

Lista/Rama publikon bllokun e dytë të bizneseve që do të hapen...

Në faqen e e-albania do të publikohen sot deri nesër, aktivitetet që do të hapen prej datës 27 prill. Të gjithë ata që do...

Publikohet lista e plotë e bizneseve që do të hapen nga...

Qeveria ka publikuar listën e bizneseve që do të hapen pas rreth një muaj që ku  vendi ynë hyri në karantinë në kuadër të...