Tag: gjirokaster

Rëndohet gjendja pas infektimit, niset drejt Turqisë drejtori i Policisë Kufitare...

Dërgohet me urgjence drejt Turqisë drejtori i Policisë së Kufirit të Qarkut Gjirokastër, Arben Joco. Ky i fundit prej ditësh ishte prekur me Covid-19...

Dhunohet në banesën e saj gjatë natës e moshuara në Gjirokastër,...

Një moshuar është dhunuar mbrëmjen e djeshme nga një person i paidentifikuar në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23.00 në fshatin Palokaster. Dhunuesi ka...

Zgjerohen vatrat e infektimeve në fasoneri, rastet e reja në Gjirokastër

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, ka mbyllur një fasoneri në qytetin e Gjirokastrës, pasi disa punonjëse kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Burimet bejne me dije se katër...

VIDEO/Pamje nga operacioni në Lazarat, 54- vjeçarit iu kapën 15 kg...

Policia ka dhënë informacion zyrtar mbi arrestimin e djeshëm të Shkëlqim Bashës në Lazarat. 54- vjeçarit në bodrumin e shtëpisë iu kapën 15.5 kg...

Zbardhet dëshmia e autorit që vrau mikun në Gjirokastër: Më shau...

Pasi u zbardh ngjarja e ndodhur në ditën e djeshme aksin rrugor Poliçan-Suhë, ku u gjet i pajetë 57-vjeçari G. S, zbulohen dhe deshmite...

Vrasja e Gëzim Saraçit në Gjirokastër, policia kap autorin: 33-vjeçari ndërroi...

Mihal Thimjo, 33-vjeçari që vrau me sende të forta 57-vjeçarin Gëzim Saraçi në Gjirokastërështë arrestuar pas 6 orëshkërkime nga uniformat blu. Në njoftimin zyrtar të...

Hajduti hyn nga dritarja e banjos, grabiten të moshuarit në Gjirokastër

Grabiten dy të moshuar që jetonin vetëm në Gjirokastër. Ndërkohë kapet autori i ngjarjes. Ai është shtetasi me iniciale V.K 32-vjeçar banues në lagjen...

Infektohet me koronavirus një pedagoge në Gjirokastër

Një pedagoge në Gjirokastër ka rezultuar pozitive me koronavirus. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se bëhet fjalë për një pedagoge në departamentin e...

Konfirmohen raste pozitive në Gjirokastër, infektohen punonjës të bashkisë dhe...

Pesë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Gjirokastër. Burime për Abc News bëjnë me dije se rastet e reja janë raste kontakti, 3...

Atak kardiak gjatë seksit, vdes 70-vjeçari në Gjirokastër

Një 70 vjeçar nga fshati Derviçian i Gjirokastrës ka ndërruar jetë gjatë paradites së sotme nga atak kardiak. Burime nga policia bëjnë me dije se...