Tag: gjobat

DETAJE/Të pabindur dhe dhunë në rrugët e Tiranës, gjobat e policisë...

Dy persona në pranga dhe 278 shtetas të gjobitur. Ky është bilanci i Policisë në 24 orët që lamë pas, në përballje me të...

VIDEO/Nuk respektuan oraret kufizuese, sa shtetas janë gjobitur gjithsej

Policia e Shtetit ben me dije se ka ndeshkuar me gjobat 10 mije leke secili 165 persona ne gjithe vendin, nderkohe qe teksa poston...

LAJM I FUNDIT/Ndalohet lëvizja e qytetarëve me këmbë pas orës 18:00

Kryeministri Rama ka deklaruar se duke filluar nga sot ora 18:00 e në vijim ndalohet lëvizja në këmbë. Qytetarët nuk do të mund të lëvizin...

Gjykata rrëzon Bashkinë e Tiranës, shfuqizohen të gjitha gjobat e vendosura...

Gjykata Administrative e Tiranës ka rrëzuar Bashkinë e Tiranës dhe konstaton se gjobitja e Partisë Demokratike për protestat ka qenë e paligjshme. Sipas vendimit, thuhet...

Ashpërsimi i Kodit Penal/Hyjnë në fuqi vendimet: Kush dënohet me burg...

Nga sot hyjnë në fuqi ndryshimet e reja të bëra në Kodin Penal. Nëse nuk jeni njohur, ato perfshijnë ashpërsime të dënimeve për disa...

VIDEO/Kujdes nga gjobat! Policia paralajmëron shoferët me “skemën” e re

Gjobat dhe dënimet e tjera nuk do të mungojnë as këtë sezon vere. Lidhur me këtë, autoritetet kanë nisur të fotografojnë rastet e shkeljes...

Mblidhen paratë për gjobat e Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteiner, sa eshte...

Shuma e grumbulluar për të paguar gjobën për tre lojtarët e Zvicrës, të cilët festuan me shqiponjën pas shënimit të golave kundër Serbisë, nga donacionet...

Kriteret e reja për serviset e mekanikëve, ja sa janë gjobat

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor pritet të nisë kontrollet për zbatimin e kritereve ligjore nga subjektet që ushtrojnë veprimtarinë në fushën...

Amnistia për gjobat e makinave, nxitoni sepse afati i fundit është...

Drejtoria e Shërbimet të Transportit Rrugor ju kujton drejtuesve të mjeteve që kanë detyrime të pashlyera se kanë afat deri në 31 dhjetor për...

Së shpejti gjoba bizneseve pa kamera sigurie, 28 dhjetori afati i...

Ligji për sigurinë publike u jep afat deri më 28 dhjetor bizneseve për të vendosur kamera sigurie. Në të kundërt bizneset do të gjobiten...