Tag: lokale

Aksion policor në kryeqytet, detajet e shkeljeve në 24 orët e...

Në 24 orët e fundit janë evidentuar katër raste të shkeljes së protokolleve të sigurisë dhe ne kryeqytet. Ndëshkohen me nga 3.000.000 lekë gjobë tre...

Ndreu mbështet pronarët e lokalëve: Gjithkush e di se dasmat në...

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu ka reaguar në rrjetet sociale për atë që ai e quan ndalim selektiv të dasmave dhe diskriminim...

Muzikë jashtë orarit, gjobiten 4 lokalet në Tiranë

Katër subjekte që ushtronin aktivitet të shoqëruar me muzikë, në kundërshtim me Aktin Normativ dhe urdhrin e Ministrisë së Shëndetësisë janë gjobitur nga policia...

ARSYEJA/Gjobiten dy lokalet në Bllok, procedim penal pronarëve

Policia nuk lejon asnje subjekt dhe individ te shkele rregullat sipas aktit Normativ.  Mesohet se fundmi se nga kontrollet e shtuara nga Policia e...

U kthye në zonën e gjelbërt, por policia gjobit rëndë pronarët...

Policia e Gjirokastrës ka gjobitur tre lokale të cilët nuk i janë bindur urdhrit dhe janë hapur. Gjobat janë vendosur nga inspektorët e ISHSH në...

“Treni i fëmijëve në Shqipëri jo vetëm ka dalë nga binarët,...

Nga MARIO KOXHA: Po po, të gjithë kemi parë! Të gjithë kemi parë fëmijë 12 apo 13 vjec që thithin shisha e nxjerrin tym nga goja...

VIDEO/Aksionet e policisë në Shkodër, arrestohet 1 person, shoqërohen 10 të...

Policia ka zhvilluar disa kontrolle të befasishme në lokale, ambiente dhe në akset rrugore në Shkodër. Kontrollet janë kryer për kapjen e personave që qarkullojnë me...

FOTO/Bllokohen tre restorante në Ksamil dhe Vlorë, njëri prej tyre tregonte...

Janë mbyllur dy restorante të tjera të cilat ofronin shërbim në kushte të rënda higjeno-sanitare, ndërsa një tjetër u kap duke tregtuar një produkt...

Tatimet bllokojnë superlokalet në jug, shisnin një omletë 800 lekë

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bën me dije se për shkak të mos lëshimit të kuponit tatimor në Durrës e Dhërmi janë mbyllur hotele...

Fushë Krujë, maskat “in action”, grabisin dy lokale bastesh, plagosin edhe...

Dy lokale bastesh në zonën e Fushë-Krujës janë grabitur gjatë natës nga persona të maskuar. Sipas raportimeve, njeri prej lokaleve që ndodhet në afërsi të...