Tag: gjirokaster

Zjarr në Gjirokastër, dyshohet i qëllimshëm, nisi brenda kinemasë së qytetit

Një zjarr ka rënë në pjesën e pasme të ndërtesës së kinemasë së Gjirokastrës, në një dhomë të vjetër që përdorej si tip magazine. Ndërhyrja...

“Morën 1500 euro”, Pronari i shtëpisë së grabitur në Dropull iku...

Detaje të reja janë zbardhur nga grabitja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Gjirokastër, ku disa persona hynë në...

Grabitësit kyçin dy gratë e moshuara në dhomë, marrin valixhen me...

Një banesë është grabitur në fshatin Terihat, Bashkia Dropull. Burime bëjnë me dije se tre shtetas me maska, doreza dhe armë kanë shqyer derën...

EMRI/Nipi e kërkonte pasi u zhduk papritmas, gjendet i vdekur i...

Një 73-vjeçar është gjetur pa jetë ditën e sotme pranë përroit të fshatit Zhulat. Bëhet fjalë për shtetasin Bashkim Pula, i datëlindjes 1946, i...

DETAJE/Zhduket bariu 17-vjeçar nga Gjirokastra, herën e fundit e panë të...

Një i ri nga Libohova, në rrethin e Gjirokastrës është zhdukur në rrethana misterioze prej më shumë se një jave dhe nuk ka asnjë...

Publikohet fotoja e 17-vjeçarit që vdiq në aksident, ishte me 200...

Një i ri humbi jetën tragjikisht në mesnatë, duke u përplasur me një pemè në Gjirokastër, përplasje e cila rezultoi fatale. Viktima është identifikuar si...

Përplaset për vdekje 17-vjeçari në Gjirokastër, po ecte me shpejtësi të...

Janë zbuluar detajet e fundit lidhur me aksidentin e te riut ne Gjirokastër, nga ku ndërroi jetë. Për pasojë  ka humbur jetën drejtuesi i mjetit...

VIDEO/Dalin pamjet e aksionit të RENEA-s, si u arrestua vrasësi i...

Policia e Shtetit ka dhënë detajet zyrtare lidhur me operacionin policor të koduar “Subashi”, për kapjen e 31-vjeçarit Enrik Lluka, i shpallur në kërkim...

Vrau dy kushërinjtë në Gjirokastër, arrestohet pas 3 vitesh autori

Tre vjet pas vrasjes së Dorian Llukës në Gjirokastër, policia ka arrestuar autorin e dyshuar. Bëhet fjalë për shtetasin Enrik Lluka, i cili u...

FOTO/Makina e shkatërruar pas aksidentit, identifikohet viktima dhe i plagosuri në...

Një aksident i rende ndodhi mbrëmjen e djeshme në rrugën nacionale Gjirokastër-Tepelenë. Për pasojë humbi jetën pasagjeri Julian Loloçi, 34 vjeç dhe u plagos...