Tag: gjirokaster

Gjirokastër, zjarr në Qafë Muzinë, rrezikohet rruga kombëtare

Një zjarr i madh ka rënë në Qafë Muzinë në Gjirokastër. Sipas informacioneve rrezikohet rruga nacionale, një karburant, dy stane bagëtish dhe një stan me...

EMRI/ Gjirokastër, sekuestrohen 107 kg hashash, nën hetim kryeplaku i fshatit

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, gjithashtu dhe në vijim të kontrollit të territorit, si...

Edi Rama tregon se bëri drejtor bujqësie një masazhator, por infermieri...

Kryeministri Edi Rama tregoi sot se cfarë cv-sh kanë një numër drejtorësh me të cilët qeverisi vendin për katër vite. Duke folur me një degjëse...

EMRI/ Gjirokastër, aksident rrugor, vdes i moshuari , shoferi arratiset

Një aksident tjetër është regjistruar pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në Gjirokastër. Siç bën të ditur policia lokale, aksidenti me pasojë vdekjen e një 87-vjeçari...

Basha: Vetëm PD do t’ju udhëheqë në luftën kundër krimit, drogës...

Lulzim Basha në takimet me demokratët e Gjirokastrës, Tepelenës, Memaliajt, Përmetit, Këlcyrës. “Mbi 450 mijë shqiptarë që ndoqën rrugën tonë, duke refuzuar jo pa...

FOTO/ Ja si blihet vota në Gjirokastër

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisah ka denoncuar një tjetër rast për blerjen e votave. Këtë radhë në Gjirokastër. Ai ka postuar një foto me mbishkrimin...