Tag: Fier

DETAJE/Operacion policor në Fier, sekuestrohen makina e drogë, tre në pranga

Tre te rinj perfunduan ne pranga pas nje operacioni policor ne Fier, ku gjate kontrolleve u sekuestruan tre makina e droge. Gjithashtu jane proceduar penalisht...

Apeloi për ndihmë, humb betejën me Covid-19 këngëtarja fierake

Pas një betejë të gjatë, rreth 4 javore,  dhe prej tre ditësh e intubuar në spital nga Covid-19, ka humbur jetën këngëtarja e njohur...

FOTO/Pas Arben Bajos, një tjetër artiste ka nevojë urgjente për trajtim...

Artistja e njohur fierake Rainita Pupi ka nevojë urgjente për një trajtim të specializuar jashtë vendit. Familjarë të këngëtares Rainita Pupi, kanë kontaktuar me disa...

EMRAT/OFL i dërgon formularin e pasurisë katër fierakëve të dënuar për...

Këtë herë, OFL ka zbritur në Fier dhe kërkon që të plotësohet formulari i deklarimit të pasurisë nga 4 të dënuar për prodhim e...

E FUNDIT/Tre “të fortëve” në Fier i sekuestrohen 200 mijë euro...

Policia e Fierit ka konfiskuar katër apartamente dhe 1 automjet me vlerë tregu 200 mijë euro. Sipas hetimeve, tre pronaret e apartamenteve akuzohen se e...

Të shtëna me armë në Fier: Plagoset 50-vjeçari, autorët djegin makinën

Të shtëna me armë janë regjistruar pak pas mesnate në Fier. Njoftohet se rreth orës 00:30, në lagjen Mbrostar-Ferko, Fier, është plagosur me armë...

VIDEO/Flamingot dhurojnë spektakël në Plazhin e Pishporos në Fier

Ditët e  fundit flamingot kanë dhuruar  një tjetër spektakël, por kësaj here në bregdetin e Pish-Poros në Fier. Ardian Koçi, Drejtori i Zonave të Mbrojtura...

FOTO/Zjarr i madh në Zhupan të Fierit, digjet magazina

Një magazinë bojrash në Fier është përfshirë nga flakët mesditën e sotme. Mësohet nga zjarri i rënë në magazinën që ishte marrë me qira nga...

DETAJE/Konfiskohen 3 llogari bankare në Fier, me vlerë 140 mln lekë

Nje 66-vjecari nga Fieri i kane konfiskuar 3 llogari bankare, me vlere 140 milionë lekë. Sipas policise, shumat dyshohen se janë përfituar nga veprimtaria kriminale në...

VIDEO/Ish-deputeti pranë protestuesve ndaj ALBPETROL: Punonjësit kërkojnë pagat që u takon...

Ish-deputeti i PD, Luan Baçi ka treguar disa prej momenteve kyçe nga protesta sot ne Albpetrol, ku punonjes te administrates dhe specialiste,  kerkojne pagat,...