FOTO/Pas Arben Bajos, një tjetër artiste ka nevojë urgjente për trajtim me plazmë

Ndaje

Artistja e njohur fierake Rainita Pupi ka nevojë urgjente për një trajtim të specializuar jashtë vendit.

Familjarë të këngëtares Rainita Pupi, kanë kontaktuar me disa media dhe kanë bërë të ditur se artistja ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të COVID-19.

”Ju lutem nese eshte e mundur te publikoni ne faqen tuaj nje thirrje per ndihme. Qytetarja e Fierit , figure e njohur artiste Rainita Pupi ka nevoje te niset urgjent jashte per shkak te Covid 19. Gjendja eshte e rende dhe duam ta shpetojme. Ju lutem  nese eshte e mundur ta publikoni kush ka mundesi te kontriboje ne nr e llogarise bankare”.

Rasti i Pupit është i ngjashëm me atë të skluptorit Arben Bajo, i cili kishte nevojë për trajtim me plazmë, dhe për këtë të afërm të tij bën thirrje për ta dërguar drejt Turqisë, gjë e cila nuk u arrit dot pasi ai u shua në spitalin Infektiv në Tiranë.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje