Doktori i Sanatoriumit fiton betejën e rëndë me Covid-19, zbulohet gjendja e tij tani

Ndaje

Doktori i spitalit ”Shefqet Ndroqi”, Alban Hatibi e ka fituar betejën me Covid 19.

Lajmin e bën të ditur shefja e reanimacionin në spitalin Covid 2, Alma Cani, e cila shprehet se tashmë Hatibi do ti rikthehet punës së tij në këtë spital.

Pak ditë më parë gjendja e doktor Albanit u përkeqësua ndjeshëm, por fatmirësisht tashmë gjithçka duket të jetë lënë pas dhe ai është rikthyer shëndoshë e mirë pranë kolegëve të tij.

Postimi i plotë i mjekes Cani:

Dr Albani prej vitesh ka punuar me perkushtim, devotshmeri, profesionalizem e modesti në ndihme te jetes se pacienteve ndaj kthimi i tij mes nesh eshte i domosdoshem!

Faleminderit te gjitheve per mesazhet pafund qe te gjithe ju miq, kolege, familjare, dashamires, pacient, te njohur e te panjohur qe nuk reshten gjate gjithe ketyre diteve si suport moral per te gjithe ne!

Kenaqesise tone i shtohet dhe fakti qe kthimi i Dr Albanit në kete arene lufte te pergjakshme qe ne po perjetojme, na jep force, besim e shprese qe ne sebashku do ja dalim!

Asgjë në jetë nuk duhet të na frikësoje: duhet te kuptojme e te jemi realist! Respektoni rregullat! Mbroni jeten tuaj dhe te te tjereve! Rrespektimi i rregullave nga ju eshte ndihme per jeten tuaj e forca jone!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje