VIDEO/Ish-deputeti pranë protestuesve ndaj ALBPETROL: Punonjësit kërkojnë pagat që u takon me ligj

Ndaje

Ish-deputeti i PD, Luan Baçi ka treguar disa prej momenteve kyçe nga protesta sot ne Albpetrol, ku punonjes te administrates dhe specialiste,  kerkojne pagat, qe ju takojne me ligj.

Sipas Baçit, drejtuesit e korruptuar te Albpetrolit, vazhdojne te vjedhin, jo vetem me tendera dhe blerje-shitje te ndryshme, por te abuzojne dhe me pagat e administrates.

Sipas tij, abuzimi nis duke aplikuar te ashtuquajturen” page lufte” 26 000 lek, per shumicen e administrates, ndersa drejtoret vipa, qe vijne nga Tirana marrin paga me te larta,  por  dhe abuzojne dhe me mijra litra nafte per levizjet e tyre te pa kontrolluara.

“Gazhelet drejtues dhe kompania e hajduteve te Tiranes, dje pas publikimit te disa dokumenteve diskretituese dhe sms se ardhur nga specialiste te Albpetrol, ne adresen time, filluan nga presionet dhe shantazhet, per te gjetur autoret e informimit dhe denoncuesit kurajoze, qe me derguan mua infot.

Me kote mundoheni, jane shume ,jane te gjithe.Te gjithe ata qe jane nga Fieri, Patosi, Mallakastra, Rroskoveci.etj..nuk ju duan, jeni te pa deshirueshem, jeni hajdut dhe uzurpator, nje dite do te pergjigjeni, do te viheni para ligjit, do vini ne burge. NE NUK HARROJME”,-shprehet ish-deputeti teksa denoncon ne rrjetet sociale.

PROTESTA E SOTME E SPECIALISTEVE TE ALBPETROL SH.A. TREGON ME SE MIRI, TE VERTETEN MBI ÇDO DENONCIM TE BERE NGA NE, MBI ABUZIMET DHE VJEDHIET E DREJTUESVE TE SAJ.Protesta sot ne Albpetrol, punonjes te administrates dhe specialiste, kerkojne, te drejten e tyre, kerkojne pagat, qe ju takojne me ligj.Drejtuesit e korruptuar te Albpetrolit, vazhdojne te vjedhin, jo vetem me tendera dhe blerje-shitje te ndryshme, por te abuzojne dhe me pagat e administrates, duke aplikuar te ashtuquajturen" page lufte" 26 000 lek, per shumicen e administrates, ndersa drejtoret vipa, qe vijne qe nga P….S….dmth nga Tirana, jo vetem qe marrin paga sa te KM te tyre, por abuzojne dhe me mijra litra nafte per levizjet e tyre te pa kontrolluara.Gazhelet drejtues dhe kompania e hajduteve te Tiranes, dje pas publikimit te disa dokumenteve diskretituese dhe sms se ardhur nga specialiste te Albpetrol, ne adresen time, filluan nga presionet dhe shantazhet, per te gjetur autoret e informimit dhe denoncuesit kurajoze, qe me derguan mua infot.Me kote mundoheni, jane shume ,jane te gjithe.Te gjithe ata qe jane nga Fieri, Patosi, Mallakastra, Rroskoveci.etj..nuk ju duan, jeni te pa deshirueshem, jeni hajdut dhe uzurpator, nje dite do te pergjigjeni, do te viheni para ligjit, do vini ne burge.NE NUK HARROJME!

Publiée par Luan Baçi sur Mardi 7 juillet 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje