Tag: LUAN BACI

Prokuroria shpall moskompetencën, kreu i PD në Fier nxjerr formularët: Me...

Kreu i PD në Fier, Luan Baçi shkruan se Prokuroria e Rrethit Gjyqësor ka shpallur moskompetencë për të hetuar formularët që janë shpërndarë në...

PD nxjerr videon: Pylli i Semanit po digjet me shpejtësi, shteti...

Partia Demokratike, me anë të ish deputetit të saj Luan Baci, vijon të denoncojë përhapjen e flakëve në pyllin e Semanit dhe papërgjegjërinë e...

VIDEO/Ish-deputeti pranë protestuesve ndaj ALBPETROL: Punonjësit kërkojnë pagat që u takon...

Ish-deputeti i PD, Luan Baçi ka treguar disa prej momenteve kyçe nga protesta sot ne Albpetrol, ku punonjes te administrates dhe specialiste,  kerkojne pagat,...

LUAN BACI/ Subashi, tendera me negocim, cmimet mbi ato te pakices

“Gjate periudhes se karantines dhe shpalljes se gjendjes se fatkeqesise natyrore shkaktuar nga Covid-19, Bashkia Fier, " per tu ardhur ne ndihme shtresave ne...

VIDEO/Detajet nga protestat e sotme në Vlorë dhe Fier, Baçi: Jemi...

Edhe pse ne kohe pandemia, protestat nuk u ndalen ne asnje moment, me punonjes, qytetare dhe aktivitste te pakenaqur me masat e marra, paketat...

VIDEO/”Kishin liri-dalje”, Baçi jep detaje nga arrestimi i qytetarëve në Fier:...

Kreu i PD-së në Fier, Luan Baçi ka reaguar për ndalimin e 3 qytetarëve pasi u dyshuan se ishin pjesë e një proteste mengjesin...

VIDEO/“Abuzime dhe vjedhje në pandemi”, ish-deputeti 7 pyetje për kryebashkiakun e...

Ne kohe pandemia, Partia demokratike ka ndjekur nga afer problemet e qytetareve dhe here pas here ka denoncuar braktisjen e tyre dhe mos marrjen...

VIDEO/ Banoret e Topojes, akuza te renda per korrupsion

Kreu i PD Fier, Luan Baçi publikon me video denoncimet e banorëve të Topojës që kanë dalë sot në protestë dhe akuzojnë pushtetin lokal...

VIDEO/Banorët e Topojës në Fier dalin në protestë: Jemi lënë në...

Gjithe kjo periudhe e veshtire eshte shenuar me protesta dhe pakenaqesi nga qytetaret, te cilet padyshim jane ata qe vuajne me shume nga çdo...

Baçi publikon videon: Ambulanca merr sërish nxënës me urgjencë nga shkolla...

Ish-deputeti Luan Baçi ka publikuar serish pamjet nga qyteti i Fierit, ku vijojne ende problemet ne gjimnazin ku dje u helmuan 59 nxënës. Sipas tij,...