PD nxjerr videon: Pylli i Semanit po digjet me shpejtësi, shteti nuk po reagon

Partia Demokratike, me anë të ish deputetit të saj Luan Baci, vijon të denoncojë përhapjen e flakëve në pyllin e Semanit dhe papërgjegjërinë e zyrtarëve për të shuar zjarrin në atë zonë.

Baçi publikon video në ‘Facebook’, që tregojnë se flakët po përparojnë me shpejtësi, ndërsa thekson se reagimi me shumë vonesë i institucioneve e ka lënë vendin në mëshirë të fatit.

Prokuroria duhet te nise hetimet, policia duhet te jete ne krye te detyres dhe cdo institucion duhet te angazhohet, ne pergjegjesine e vet, per gjetjen e shkaktareve te kesaj zjarrvenie, qe ne shume raste, behen edhe te qellimshme.

Mosreagimi i shtetit, i institucioneve perkatese, per gjetjen e shkaqeve te kesaj zjarrvenje, gjetjen e autoreve, dhe per me shume, ndalimin dhe shuarjen e flakeve, qe po perparojne frikshem dhe paralajmerojne per deme te medha, i ben keta te fundit po kaq fajtor dhe i ngarkon me pergjegjesi ligjiore”,-shkruan ish-deputeti.

VAZHDON DJEGIA E PYLLIT NE SEMAN TE FIERITPylli i Semanit ne Fier vazhdon te digjet dhe flaket po perparojne me…

Publiée par Luan Baci sur Lundi 3 août 2020

/DRONI.a/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje