Tag: ZJARRET

PD nxjerr videon: Pylli i Semanit po digjet me shpejtësi, shteti...

Partia Demokratike, me anë të ish deputetit të saj Luan Baci, vijon të denoncojë përhapjen e flakëve në pyllin e Semanit dhe papërgjegjërinë e...

OKB: Tymi nga zjarret e Australisë ka arritur në Amerikën e...

Tymi nga zjarret katastrofike, që po shkatërrojnë Australinë, ka devijuar 11 000 kilometra përtej oqeanit Paqësor dhe ka arritur në Amerikën e Jugut, deklaroi...

Zjarret djegin pyjet në Shqipëri, Çako bën me faj pushtetin vendor:...

Kreu i Emergjencave Civile Haki Çako fajin ia ka lënë pushtetit vendor për zjarret që kanë rënë ditëve të fundit në vendin tonë. Në një...

VIDEO/’Mirë se vini në shtëpinë time të djegur’ aktori i njohur...

Ylli i filmit 'King Leonida' është ndër të parët personazhe VIP-a i cili ka bërë publike pamjet e shtëpisë së tij të djegur në...

Zjarret në Shqipëri, policia nuk toleron: 24 persona po procedohen penalisht

Zjarret e ditëve të fundit në Shqipëri janë kthyer në një shqetësim për qytetarët, ku disa prej tyre dhe pse janë neutralizuar në kohë,...

ALARMI & HARTA/ Pas përmbytjeve apel për kujdes nga zjarret –...

Nisja e muajit prill troket me nje tjeter apel per kujdes nga ana e Institutit te Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit. IGJEUM parashikon se lumenjtë...

Lufta me zjarret, Greqia braktis operacionet, tërheq menjëherë avionët

Avionët të cilët prej ditësh po ushtrinin një operacion kundër zjarreve në jug të vendit tonë janë tërhequr menjëherë. Me anë të një urdhëri nga...

Lufta me zjarret, si është situata në vend 24 orët e...

Situata me zjarret në vend vijon të jetë shumë problematike. Vetëm në 24 orët e fundit në të gjithë vendin shënohen 9 vatra zjarri. Për...

Zjarret dalin nga kontrolli, Demiraj i shkon në zyrë Metës

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka shkuar të takohet me Presidentin e vendit, Ilir Metën. Sipas informacioneve të brendshme biseda do të fokusohet në situatën...

Zjarret në vend, reagon ministrja Kodheli: Janë të qëllimshëm

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka reaguar në lidhje me situatën e zjarreve në vend. Me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook”, Kodheli...