Tag: Dogane

FOTO/Doganierët amerikanë shtangen nga valixhja e shqiptarëve, gjejnë dhe mish keci

Kemi dëgjuar raste pafund të shqiptarëve të cilët mbushin valixhet e tyre me gjëra “Made in Albania” kur udhërojne per në Amerikë, dhe pse...

VIDEO/Aksion i gjerë tek Dogana e Tiranës, kontrolle të befasishme nga...

Policia ka filluar një aksion të beftë dhe tek Dogana e Tiranës. Sipas të dhënave të para mësohet se një numër i madh forcash...

FOTO/AKU bllokon dhjetra ton lëngje frutash, vinte nga Serbia

AKU-ja njoftoi sot se ka bllokuar në Pikat e Inspektimit Kufitar Morinë, Hani i Hotit dhe Durrës, katër ngarkesa me produkte: lëngje frutash, pije...

FOTO/Verë me shishe kontrabandë, arrestohen në flagrancë 2 persona në Durrës

Dy persona janë arrestuar pasi janë kapur me mallra kontrabandë në Durrës. Sipas policisë, mbi dy të arrestuarit rëndon akuza e “Kontrabanda me mallra për...

Kontrabandë në Kapshticë, arrestohet doganieri dhe 3 persona të tjerë, 1...

Policia e Korçës ka arrestuar një doganier në Kapshticë për “Shpërdorim detyre”. Policia njofton se doganieri akuzohet pasi lejoi kalimin e 4 mjeteve me mall...

LAJM I FUNDIT/Arrestohen 9 persona në Qafë-Thanë, mes tyre 5 punonjës...

Janë arrestuar  9 shtetas, 5 prej të cilëve punonjës në Doganën e Qafë-Thanës, të cilët akuzohen për veprën penale “Shpërdorim detyre”. Policia bën me dije...

Me 14 mijë euro në xhep drejt Shqipërisë, arrestohet në doganë...

Policia greke ka ndaluar në pikën kufitare të Kakavijës një shqiptar i cili po hynte në Shqipëri me 14 mijë euro, para këto të...

433 paketa cigaresh dhe verë e kuqe kontrabandë drejt Shqipërisë, arrestohet...

Disa mallra kontrabandë janë kapur në Degën Doganore të Hanit të Hotit në Shkodër. Sipas shërbimit, gjatë kontrolleve të ushtruara, është zbuluar se në automjetin...

Radhë kilometrike në Merdare, deri në dhjetë orë pritje

Gjatë ditës së sotme kolona të gjata, diku tri kilometra janë krijuar në pikën kufitare me Serbinë, në Merdare. Pritjet e bashkatdhetarëve për të dalë...

Lajmi i mirë/ Nga 1 janari 2019, lëvizje e lirë midis...

Ministri për Diasporën Pandeli Majko, thotë se duke nisur nga 1 janari i vitit të ardhshëm, qarkullimi i njerëzve dhe mallrave midis dy shteteve...