FOTO/Doganierët amerikanë shtangen nga valixhja e shqiptarëve, gjejnë dhe mish keci

Kemi dëgjuar raste pafund të shqiptarëve të cilët mbushin valixhet e tyre me gjëra “Made in Albania” kur udhërojne per në Amerikë, dhe pse kjo është e ndaluar.

Autoritetet doganore në Aeroportin e Filadelfias në SHBA, përmes një qeni detektor zbuluan 14 kg produkte ushqimore të ndaluara në valixhen e tyre.

Ngjarja ka ndodhur me 16 dhjetor të vitit të lamë pas, por është publikuar vetëm ne janar 2020.

Në valixhen që u përkiste dy udhëtarëve shqiptarë u gjetën mish i papërpunuar, kremviçe, presh, plënc dhe gështenja.

Specialistët gjetën në mesin e gështenjave edhe dy insekte të gjalla.

Autoritetet i sekuestruan ushqimet dhe i lanë udhëtarët që të vazhdojnë vizitën e tyre në Filadelfia.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje