Tag: Dogane

Kontrabandë në Kapshticë, arrestohet doganieri dhe 3 persona të tjerë, 1...

Policia e Korçës ka arrestuar një doganier në Kapshticë për “Shpërdorim detyre”. Policia njofton se doganieri akuzohet pasi lejoi kalimin e 4 mjeteve me mall...

LAJM I FUNDIT/Arrestohen 9 persona në Qafë-Thanë, mes tyre 5 punonjës...

Janë arrestuar  9 shtetas, 5 prej të cilëve punonjës në Doganën e Qafë-Thanës, të cilët akuzohen për veprën penale “Shpërdorim detyre”. Policia bën me dije...

Me 14 mijë euro në xhep drejt Shqipërisë, arrestohet në doganë...

Policia greke ka ndaluar në pikën kufitare të Kakavijës një shqiptar i cili po hynte në Shqipëri me 14 mijë euro, para këto të...

433 paketa cigaresh dhe verë e kuqe kontrabandë drejt Shqipërisë, arrestohet...

Disa mallra kontrabandë janë kapur në Degën Doganore të Hanit të Hotit në Shkodër. Sipas shërbimit, gjatë kontrolleve të ushtruara, është zbuluar se në automjetin...

Radhë kilometrike në Merdare, deri në dhjetë orë pritje

Gjatë ditës së sotme kolona të gjata, diku tri kilometra janë krijuar në pikën kufitare me Serbinë, në Merdare. Pritjet e bashkatdhetarëve për të dalë...

Lajmi i mirë/ Nga 1 janari 2019, lëvizje e lirë midis...

Ministri për Diasporën Pandeli Majko, thotë se duke nisur nga 1 janari i vitit të ardhshëm, qarkullimi i njerëzve dhe mallrave midis dy shteteve...

Privilegjet e deputetëve shqiptarë, lëvizin me makina pa paguar doganën, e...

Çdo qytetar shqiptar që importon një makinë nga jashtë paguan në doganë 20 përqind të çmimit të blerjes së mjetit si Tatim mbi Vlerën...

Radha të gjata në Morinë, shkak punimet

Dogana e Morinës u zgjua mes radhës së gjatë me makina. Shkak i fluksit të madh kanë qënë punimet në këtë pikë kufitare.  Deri tani...

Morina po përgaditet të jetë pikë e përbashkët doganore, nis …

Nga muaji mars, Kosova dhe Shqipëria do të fillojnë me zbatimin e marrëveshjes për doganat. Nga marsi, pika doganore kufitare Morinë - Vërmicë që...

Kapshticë, sërish radhë të gjata mjetesh, pala greke punon me një...

Në pikën kufitare të Kapshiticës janë krijuar radhë të gjata automjetesh pasi po punohet me orare të reduktuara nga ana e palës greke. Radhët e...