Me 14 mijë euro në xhep drejt Shqipërisë, arrestohet në doganë shqiptari

Ndaje

Policia greke ka ndaluar në pikën kufitare të Kakavijës një shqiptar i cili po hynte në Shqipëri me 14 mijë euro, para këto të padeklaruara.

Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme.

Burime për Shqiptarja.com bëjnë me dije se shqiptari u kap nga policia greke me valutë të fshehur.

Nuk dihen ende detaje mbi identitetin e tij, ndërkohë që mësohet se është lënë i lirë pasi është gjobitur me 25% të vlerës që iu gjet me vete e padeklaruar.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje