433 paketa cigaresh dhe verë e kuqe kontrabandë drejt Shqipërisë, arrestohet shoferi në Han të Hotit

Ndaje

Disa mallra kontrabandë janë kapur në Degën Doganore të Hanit të Hotit në Shkodër.

Sipas shërbimit, gjatë kontrolleve të ushtruara, është zbuluar se në automjetin e shtetasit me inicialet B.B ishin fshehur mallra të padeklaruara.

Këto mallra do të kalonin për në territorin shqiptar kontrabandë nga Mali i Zi.

Në automjetin e këtij shtetasi janë sekuestruar mallra të cilat duhet të paguajnë akcizë dhe taksë doganore si, cigare Trokadero 433 paketa, verë e kuqe, si dhe mallrat e tjera ushqimore dhe detergjente.

Bazuar në nenet 172 dhe 174 të Kodit Penal, nga Shërbimi Doganor i kësaj Dege,u krye arrestimi i këtij shtetasi dhe materialet i kaluan Prokurorisë, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Shkodër për hetime të mëtejshme.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje