Tag: arrestim

EMRI/ Kërcënoi me armë biznesmenin, arrestohet 32-vjeçari i rrezikshëm

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 32 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për veprat penale “vrasja me paramendim” e mbetur...

E FUNDIT/EULEX arreston ish-kreun e Inteligjencës së Kosovës

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitin e quajtur...

Tentativa për vrasje në Elbasan, kush është 25-vjeçari i arrestuar, në...

Policia ka dhënë informacion për arrestimin e 25-vjeçarit mbrëmjen e djeshme në Elbasan. Sipas policisë ndaj tij rëndojnë akuzat për veprat penale “Vrasje në rrethana të...

E FUNDIT/ Fjolla Morina arrestohet me armë në Kukës

Policia Kufitare   e Morinës ka arrestuar këngëtaren e njohur shqiptare, Fjolla Morina. Mësohet se këngëtarja është kapur me armë zjarri me vete, ndërsa tentoi...

Hiqej si Lorik Cana për të joshur femrat dhe i përdhunoi,...

David Gabrieli , një shtetas francez, i cili jeton në Sidnei, është arrestuar së fundmi për shkak të akuzave për përdhunim. Burri 39-vjeçar akuzohet për përdhunimin...

E FUNDIT/SPAK vë në pranga inspektorin e tatimeve në Tiranë

Polivia vë  në pranga 1 shtetas, për veprën penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Seksioni për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore...

Zjarri doli jashtë kontrollit, ngjarja që vuri në pranga kryeplakun në...

Policia e Beratit ka arrestuar kryeplakun e fshatit Skrevan për zjarrëvënie në mjedise pyjore. Në pranga ka rëmë L. I, banues në fshatin Skrevan. Sipas...

Incidenti i rëndë në Patos/Pesë të rinj sulen të rrëmbejnë dhe...

Arrestohet një person dhe shpallen në kërkim katër të tjerë lidhur me plagosjen e ndodhur në Patos tre ditë më parë. Sipas policisë këta persona kanë tentuar...

Panik në familje, nipi plagosi me thikë gjyshin, policia i vihet...

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti në familje. Vihet në pranga 19-vjeçari që plagosi me thikë gjyshin e...

Arrestimi i Agim Kajmakut, policia jep detajet

Policia ka dale me deklaraten zyrtare, pas arrestimit te Agim Kajmakut, i cili u tha se ishte ne spital per momentin. Përmes një njoftimi zyrtar...