Tag: ANGLI

FOTO/Propozimi për martesë i shkon keq shqiptarit, merr ‘PO’ mes flakëve...

Nje propozim martese e cila ka per te mbetur mend gjate ne memorien e nje cifti ne Angli. Albert Ndreu kaloi dy javë duke menduar...

Qyteti i parë që rikthehen masat dhe kufizimet, mbyllen dyqanet dhe...

Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock konfirmoi sot që Leicester në Britani do të hyjë përsëri në një bllokim më të rreptë nga sot. Dyqanet...

“Çfarë dreqin është duke bërë?!” Zbulohet mesazhi që dërgoi Rama duke...

Ka patur debate dhe ne Angli mes zyrtareve te qeverise, ku ne thelb debati rrotullohej rreth voneses  ne marrjen e masave ndaj pandemise. Z. Campbell,...

COVID/Britania e Madhe kalon Italinë për numrin e përgjithshëm të viktimave

Britania e Madhe ka numrin më të lartë zyrtar të vdekjes si rezultat i koronavirusit në Evropë, tregojnë shifrat e reja, me më shumë...

EMRI/Mes nëntë kriminelëve më të kërkuar në Londrën e Jugut, dhe...

Autoritetet britanike kanë publikuar fotot dhe emrat e 9 kriminelëve më të kërkuar në Londrën e jugut, ku mes tyre është edhe një shtetas...

Zbulohet dokumenti sekret, ministrat në Angli u paralajmëruan për Koronavirusin një...

Britania e madhe po i afrohet shifres se larte te 20 mije te viktimave nga koronavirusi, ndersa vendi pritet te lehtesoje masat ne disa...

Del aplikacioni i ri, tregon nëse je afër një personi të...

Shërbimi Shëndetësor Kombëtar në Angli po nxjerr një aplikacion të ri, i cili paralajmëron nëse afroheni me dikë që është i infektuar me COVID-19. Aplikacioni...

Tragjedi në familje: Babai humb jetën nga koronavirusi, të nesërmen edhe...

Një oficer i rapartit të imigracionit në Heathrow dhe vajza e tij vdiqën nga koronavirusi brenda 24 orëve. Punëtori i Terminalit 3, Sudhir Sharma, 61...

E mori koronavirusin nga dashnorja, tani izolohet në shtëpi me gruan

Ne kohet e koronavirusit ka dhe ngjarje te tilla qe duket sikur i hapin tjeter atmosfere. Nje i ri u sëmur gjatë një fundjave romantike...

FOTO/Momenti prekës kur vogëlushët takojnë gjyshërit e tyre që ndodhen në...

Këto pamje kane rrembyer zemrat e te gjithe botes, pasi ne kushtet e koronavirusit, ajo qe çdo personi te infektuar i mungon, eshte familja...