Tag: ANGLI

Del aplikacioni i ri, tregon nëse je afër një personi të...

Shërbimi Shëndetësor Kombëtar në Angli po nxjerr një aplikacion të ri, i cili paralajmëron nëse afroheni me dikë që është i infektuar me COVID-19. Aplikacioni...

Tragjedi në familje: Babai humb jetën nga koronavirusi, të nesërmen edhe...

Një oficer i rapartit të imigracionit në Heathrow dhe vajza e tij vdiqën nga koronavirusi brenda 24 orëve. Punëtori i Terminalit 3, Sudhir Sharma, 61...

E mori koronavirusin nga dashnorja, tani izolohet në shtëpi me gruan

Ne kohet e koronavirusit ka dhe ngjarje te tilla qe duket sikur i hapin tjeter atmosfere. Nje i ri u sëmur gjatë një fundjave romantike...

FOTO/Momenti prekës kur vogëlushët takojnë gjyshërit e tyre që ndodhen në...

Këto pamje kane rrembyer zemrat e te gjithe botes, pasi ne kushtet e koronavirusit, ajo qe çdo personi te infektuar i mungon, eshte familja...

2 ton kokaine, shkaterrohet banda me shqiptare ne Angli

Nëntë persona të një organizate kriminale shqiptare u arrestuan sot nga nje njesi speciale britanike. Ne bande bënin pjesë edhe anglezë,iranianë dhe një shtetas...

FOTO/Kush janë dy të dënuarit në Angli për trafik droge që...

Emiljan Shega eshte nje prej personave të cilit Operacioni Forca e Ligjit i dërgoi sot formularin e pasurisë. Ai është arrestuar 10 vite më parë...

EMRAT/Drejtonin fabrikën e kanabisit në Britani, 6 shqiptarët përfundojnë në burg

Media britanike i kushton nje artikull, gjashtë emigrantëve shqiptarë, te cilet jane denuar me burg. Sipas shkrimit, gjashtë emigrantë të paligjshëm shqiptarë që drejtuan një...

EMRI/Vrasja e Flamur Beqirit në Londër, arrestohet në Danimarkë autori i...

Policia britanike ka ndaluar një person të dyshuar per vrasjen e shqiptarit Flamur Beqiri. Sipas burimev, eshte arrestuar nje i ri në Danimarkë, ndersa kujtojme...

Krimi në vendin e punës, ekstradohet shqiptari i parë drejt Britanisë

Një 24-vjeçar shqiptar i dënuar për vrasjen e pronarit të tij britanik është arrestuar në Shqipëri dhe më pas është ekstraduar drejt Britanisë. Në pranga...

FOTO/Pas largimit nga pallati mbretëror, fillon ‘hakmarrja’ e parë për Princ...

Burime pranë Pallatit të Buckhingam bënë me dije se e gjithë familja përfshirë edhe Mbretëreshë Elisabeth janë tejet të zhgënjyer nga vendimi i ciftit...