COVID/Britania e Madhe kalon Italinë për numrin e përgjithshëm të viktimave

Britania e Madhe ka numrin më të lartë zyrtar të vdekjes si rezultat i koronavirusit në Evropë, tregojnë shifrat e reja, me më shumë se 32,000 vdekje të regjistruara që nga fillimi i shpërthimit.

Të dhënat e publikuara nga Zyra e Statistikave Kombëtare (ONS) të martën zbuluan se 29.648 njerëz kishin vdekur për shkak të koronavirusit në Angli dhe Uells deri në 24 Prill.

Shtimi i vdekjeve në Skoci dhe Irlandën Veriore e çoi numrin e vdekjeve të Britanise në 32,313, sipas Reuters.

Do të thotë që Anglia tani ka kapërcyer Italinë si vendi më i goditur në Evropë dhe është i dyti vend për vdekjet  me Covid-19 në të gjithë botën, sipas statistikave zyrtare për secilin vend.

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje