“Çfarë dreqin është duke bërë?!” Zbulohet mesazhi që dërgoi Rama duke kritikuar Boris Johnson për COVID-19

Ndaje

Ka patur debate dhe ne Angli mes zyrtareve te qeverise, ku ne thelb debati rrotullohej rreth voneses  ne marrjen e masave ndaj pandemise.

Z. Campbell, shpërtheu ndaj Kryeministrit kur ai nuk mori seriozisht masat ndaj pandemisë koronavirus që nga fillimi. Ish Sekretari i Shtypit zbuloi gjithashtu se ai kishte marrë një tekst nga Kryeministri i Shqipërisë duke vënë në dyshim qasjen e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar për krizën COVID-19.

Z. Campbell tha: “Unë kam marre dhe nje mesazh nga nje miku im, Kryeministri i Shqipërisë, duke më dërguar mesazhe me tekst duke thënë, ‘Cfare dreqin po ben ai?

“A e di ai çfarë po bën? ” Ai shtoi: “Kjo qeveri është shprehur vazhdimisht se udhëhiqen nga shkencëtarët. Shkenca dhe shkencëtarët janë atje për të informuar, nuk janë për të udhëzuar.

Vendimet duhet të merren, shpjegohen dhe mbrohen nga ministrat. Johnson do të bëjë çdo gjë për të shpëtuar lëkurën e tij. Se ka marrë seriozisht këtë punë që nga fillimi”, tha Campbell, që me siguri do të jetë shumë optimist për mënyrën sesi Edi Rama ka menaxhuar situatën në Shqipëri.

Mbretëria e Bashkuar ka më shumë se 195,000 raste në total. Numri i të vdekurve në Britani aktualisht është më i lartë se 29,000 njerëz.

Marre me pjese nga: Express/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje