Tag: ANGLI

EMRAT/Drejtonin fabrikën e kanabisit në Britani, 6 shqiptarët përfundojnë në burg

Media britanike i kushton nje artikull, gjashtë emigrantëve shqiptarë, te cilet jane denuar me burg. Sipas shkrimit, gjashtë emigrantë të paligjshëm shqiptarë që drejtuan një...

EMRI/Vrasja e Flamur Beqirit në Londër, arrestohet në Danimarkë autori i...

Policia britanike ka ndaluar një person të dyshuar per vrasjen e shqiptarit Flamur Beqiri. Sipas burimev, eshte arrestuar nje i ri në Danimarkë, ndersa kujtojme...

Krimi në vendin e punës, ekstradohet shqiptari i parë drejt Britanisë

Një 24-vjeçar shqiptar i dënuar për vrasjen e pronarit të tij britanik është arrestuar në Shqipëri dhe më pas është ekstraduar drejt Britanisë. Në pranga...

FOTO/Pas largimit nga pallati mbretëror, fillon ‘hakmarrja’ e parë për Princ...

Burime pranë Pallatit të Buckhingam bënë me dije se e gjithë familja përfshirë edhe Mbretëreshë Elisabeth janë tejet të zhgënjyer nga vendimi i ciftit...

Kapet pas 23 vitesh vrasësi nga Kukësi që fshihej në Angli,...

Ka marrë fund arratia 23-vjeçare e një vrasësi shqiptar që fshihej në Angli. Top Channel ka mësuar se skuadra e ekstradimeve në policinë metropolitane...

Reagimi prekës i kompanisë angleze për Klementin nga Thumana: Djalë me...

Klement Çupi është një prej viktimave të tërmetit të 26 nëntorit, i cili ishte kthyer nga Anglia ku punonte dhe jetonte, për të kaluar...

EMRI/Vrau djalin e xhaxhait për 12 mijë lekë në Kamzë, kush...

Interpol Tirana në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë ka ekstraduar një 35-vjeçar nga Kukësi me banim në Kamëz, i cili në vitin 2015 vrau me...

FOTO/Humbi portofolin në Prishtinë, tifozi anglez nuk harron të thotë dy...

Një gjest i mirë nga një kosovar është përshëndetur nga një anglez, i cili rezultoi te ishte në Kosovë gjatë ndeshjes së dy ekipeve...

“Kriminelët vazhdojnë dhe nga burgjet drejtojnë bandat”, thirrja e ambasadorit britanik...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman kërkoi nga drejtoria e Burgjeve shqiptare të bëjë më shumë që të bllokojë komunikimet me...

VIDEO/”WOW”, Policia angleze habitet kur zbulon fabrikën e kanabisit brenda banesës...

Dy shqiptarë u arrestuan nga policia britanike, teksa u zbuluan se ishin në drejtim të një fermë të sofistikuar kanabisi, në një banesë të...