EMRI/Vrasja e Flamur Beqirit në Londër, arrestohet në Danimarkë autori i dyshuar i atentatit

Ndaje

Policia britanike ka ndaluar një person të dyshuar per vrasjen e shqiptarit Flamur Beqiri.

Sipas burimev, eshte arrestuar nje i ri në Danimarkë, ndersa kujtojme se 36 vjeçari u qëllua jashtë banesës më 24 dhjetor 2019.

22 vjeçari është arrestuar të hënën në mbrëmje në aeroportin e Kopenhagenit pasi kishte mbërritur me një fluturim nga Tajlanda.

Ndaj të riut kishte një mandate arresti ndërkombëtar. I dyshuari do të qëndrojë nën arrest në Danimarkë në pritje të ekstradimit drejt Britanisë së Madhe.

I arrestuar quhet Anis Hassimi, nga qyteti suedez Malmo nga ku Beqiri u largua në 2016 pasi kishte marrë kërcënime për vdekje, por mohon të ketë lidhje me vrasjen.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje