EMRAT/Drejtonin fabrikën e kanabisit në Britani, 6 shqiptarët përfundojnë në burg

0Shares
0

Media britanike i kushton nje artikull, gjashtë emigrantëve shqiptarë, te cilet jane denuar me burg.

Sipas shkrimit, gjashtë emigrantë të paligjshëm shqiptarë që drejtuan një fabrikë kanabisi industriale në një ndërtesë në qytetin Gloucester në Britaninë perëndimore janë burgosur në total pesë vjet e pesë muaj.

Gjashtë të pandehurit, Xhuljano Bircaj, 28 vjeç, Glen Rami, 28 vjeç, Ervin Bajraktari, 31 vjeç, Besmir Bajraktari, 32 vjeç, Enea Sela, 24 vjeç dhe Andi Sela, 31 vjeç, u deklaruan fajtorë për ngjarjen e ndodhur në shtator 2019.

Policia kishte gjetur më shumë se 500 bimë kanabis në ndërtesë, të mjaftueshme për të prodhuar ilaçin me vlerë gati gjysmë milion paund. Shqiptarët kishin hyrë në Mbretërinë e Bashkuar në mënyrë të paligjshme me kamionë në periudha të ndryshme.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje