Tag: ANGLI

Nga Tirana në Britani me dokumente italiane false, zbulohet linja e...

Eshtë zbuluar linja  e trafikut të klandestinëve nga Tirana drejt Mbretërisë së Bashkuar përmes dokumenteve italiane të dyshuara si të falsifikuar. Sipas policisë, tre persona...

Shqiptari bie në kurthin e gazetares angleze: Me 17 mijë Sterlina...

Gazeta Mail on Sunday përmes një shkrimi investigativ të maskuar ka mundur të kontaktoj me një shqiptar nga Hasi i Shqipërisë me banim në...

Media britanike: Si po e mbysin me kokainë Birmingham-in bandat shqiptare

Beteja e Agjencisë Kombëtare të Krimit në Britani kundër mafies shqiptare që përpiqet “të përmbysë” Birmingham-in me kokainë është e vazhdueshme. Bandat nga vendi ballkanik...

Arrestohen një burrë dhe një grua, dyshohen për trafikimin e personave...

Autoritetet britanike thanë se kanë arrestuar edhe dy persona në lidhje me vdekjen e 39 njerëzve – trupat e të cilëve janë gjetur në...

I duheshin para për nënën e sëmurë në Shqipëri, shqiptarit i...

Një kopshtar me origjinë shqiptare duhet të vuajë një dënim prej 27 muajsh, pasi në banesën e tij në Stoke-on-Trent në Britaninë e Madhe...

Shqiptarët kapen me 100 mijë paund kokainë, por mohojnë njohjen midis...

Dy emigrantë të paligjshëm shqiptarë janë kapur duke trafikuar një kilogram kokainë me vlerë deri në 100 mijë paund për në Norwich nga Londra....

DETAJE/39 emigrantët vdiqën në kontejnerin frigorifer ku temperatura shkoi -25C

38 të rritur dhe një adoleshent ngrinë deri në vdekje teksa po përpiqeshin të arrinin në Mbretërinë e Bashkuar me anë të një kamioni. Ekspertët,...

VIDEO/Pamjet e kamionit brenda të cilit u gjendën 39 të vdekur,...

Gjetja e 39 personave në kamion të vdekur ka marrë vëmendjen e mediave angleze, të cilat vijojnë të japin detaje nga ngjarja e rëndë. Sipas...

Gjenden 39 persona të vdekur brenda kontenierit, policia angleze: Kamioni vinte...

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex.  Të 39 personat u shpallën të vdekur në vendngjarje dhe shoferi...

EMRI/ Angli, vritet një shqiptar në apartamentin e tij, pranga dy...

Një i ri shqiptar është gjetur i plagosur rëndë kur forcat e policisë hynë në një apartament në Brajton, Britani e Madhe, të mërkurën...