Tragjedi në familje: Babai humb jetën nga koronavirusi, të nesërmen edhe vajza e tij 33-vjeçare

Ndaje

Një oficer i rapartit të imigracionit në Heathrow dhe vajza e tij vdiqën nga koronavirusi brenda 24 orëve.

Punëtori i Terminalit 3, Sudhir Sharma, 61 vjeç ndërroi jetë të Mërkurën dhe vajza e tij farmacise, Pooja, 33 vjeç, të nesërmen.

Zyrtarët nuk besojnë se Sudhiri e kontraktoi Covid-19 në detyrë pasi ai për herë të fundit punoi në 7 janar, duke e bërë më të predispozuar që ai të merrte virusin diku tjetër.

Sudhir, nga Hounslow në West London, mendohet se ka pasur probleme themelore shëndetësore vitet e fundit, duke e detyruar atë të humbasë shpeshhere punën.

Pooja, e cila punonte në Spitalin e Përgjithshëm të Qarkut, besohet të ketë kaluar tre ditë duke marrë kujdes mjekësor para se virusi t’i merrte jeten e saj.

Kryeministri Boris Johnson, sekretari i Shëndetësisë, Matt Hancock dhe kreu i Shërbimeve Mjekësore, Chris Whitty, që të tre ppozitivë ndaj virusit, po akuzohen tani se vetë nuk I respektuan rregullat e distancimit social që kanë vendosur për të gjithë britanikët.

Kjo eshte harta e shperndarjes se rasteve me koronavirus ne Angli:

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje