Tag: Amerika

Harrojeni COVID-19, janë tre stuhi që po kërcënojnë SHBA-të

Jo vetem koronavirusi, por dhe stuhite jane ato qe shqetesojne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Tre stuhi kërcënojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Karaibet këtë fundjavë....

Pavarësia e SHBA-së, Meta letër Trump-it: Mesazhi që i dërgon për...

Shtetet e Bashkuara të Amerikën festojnë sot 244 vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Me këtë rast, Presidenti i Rebublikës Ilir Meta i ka dërguar një...

FOTO/Vrasja e amerikanit, protestuesit nuk përmbahen dhe djegin stacionin e policisë...

Një veprim i gabuar i policise dhe gjithe populli shpertheu ne revolte dhe sot e kesaj dite nuk po arrin te kontrollohet. Behet fjale per...

Trump zbulon pak nga plani për ndalimin e emigracionit, kush do...

Të hënën natën, Presidenti Donald Trump u zotua se do të pezullojë emigracionin në Shtetet e Bashkuara gjatë shpërthimit të koronavirusit. Të martën, ai...

U kthye në epiqendrën e koronavirusit, por Amerika goditet dhe nga...

Mes frikës nga koronavirusi, SHBA është prekur nga stuhi te forta tornado. Të paktën gjashtë njerëz kanë vdekur pasi stuhitë e shkaktuara nga tornadot...

Shteti me më shumë të infektuar, Trump zgjat masat e marra...

Presidenti Donald Trump  në kuadër të masave të marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit është shprehur se vendimet si distancimi social etj, do...

E Marta e Madhe e zgjedhjeve presidenciale amerikane dhe shqiptarët

Nga Ruben Avxhiu Joe Biden është përsëri në krye të garës, duke ia kaluar Senatorit Bernie Sanders. Dy kandidatë Tom Steyer dhe Pete Buttigieg janë...

FOTO/Bllokohet një anije cisternë e mbushur me 1 ton drogë, e...

Një anije cisternë e mbushur me kanabis është kapur në det, teksa ishte nisur nga Bejruti për në Libi. Mësohet se në mjetin lundrues...

2 sulmet hakmarrëse të Iranit, zbulohet numri i saktë i...

Edhe pse Presidenti Donald Trump konfirmoi me siguri që nuk kishte te vrare nga sulmi i Iranit në bazat amerikane, fatkeqesisht ka disa te...

DETAJE/Trupat amerikanë e dinin për sulmin e dytë të Iranit, shpëtuan...

Trupat amerikane e dinin se do të bëhej një sulm mbi bazën e tyre – ata thjesht nuk e dinin se cila do të...