Tag: Amerika

VIDEO/Trump ‘mburret’ para OKB-së, plasin të qeshurat dhe talljet

Donald Trump ka lavdëruar më shumë seç duhet shtetin amerikan - duke hedhur poshtë "qeverisjen globale, kontrollin dhe dominimin e vendeve të tjera" të...

Akuza nga SHBA për diplomatët amerikanë në Shqipëri, Donald Lu ka...

A mund të imagjinoni kreun e ambasadës amerikane në një vend të huaj që nënçmon Presidentin e SHBA-ve?” kështu shkruan gazeta e përditshme amerikane...

Studimi, në komunizëm bëhej më shumë seks

Kur Amerikanët mendojnë për komunizmin në Evropën Lindore, ata kujtojnë kufizimet e udhëtimit, peizazhet e zymta të betonit gri, burrat dhe gratë e mjera...

Studimi/ T’i godasësh fëmijët kur bëjnë prapësira, i bën ata më...

Mësuesi i GEORGE STEWART-it në Xhamajka priste tek dera e shkollës për të ndëshkuar nxënësit  që vinin me vonesë në shkollë.  Prindërit e tij...

Kongresmeni amerikan si Xhaka dhe Shaqiri, bën shqiponjën por, pa bërë...

Kongresisti amerikan Eliot Engel, mbështetës i hapur i shqiptarëve, ka treguar me një gjest të thjeshte se anën e kujt mban edhe në rastin...

I dërguari i Trump në Lindjen e Mesme zbulon planin e...

Në fjalimin e tij në ceremoninë e hapjes së ambasadës amerikane në Jerusalem, Jared Kushner pretendon se Izraeli dhe Palestina mund të fitojnë më...

Trondit gazetari Basir Çollaku: Së shpejti një peshk më i madh...

Gazetari i kronikës së zezë, Basir Çollaku, që njihet si intervistuesi i ish-oficerëve të Antidrogës që kanë denoncuar përfshirjen e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir...

Amerika ju pret, llojet e vizave që ju ofrohen

Ambasada Amerikane publikon kriteret për të aplikuar për vizë të përkohshme punësimi. Janë mbi 15 lloje programesh për viza përmes të cilave mund të...

Dëshironi të studioni në SHBA, Ambasada Amerikane ju tregon se si

Ambasada amerikane ka ftuar të rinjtë shqiptarë që kanë interes të ndjekin studimet në SHBA apo thjesht vetëm kureshtje, sesi t'i shohin ata nga...