Tag: Amerika

Kërcënime të forta nga Irani pas sulmit, Presidenti Rouhani: Ne do...

I ashpër ka qenë udhëheqësi Suprem i Iranit Ayatollah Ali Khamenei, teksa ka reaguar pas sulmeve me raketa balistike ndaj dy bazave ajrore amerikane...

VIDEO/Momenti i sulmit ndaj bazës amerikane në Irak

Irani ka sulmuar dy baza amerikane në Iran, por më e goditura është baza Ain al-Assa në al-Anbar në Irakun Perëndimor, e cila është...

Sulmi nga Irani, reagon Trump: Asgjë për t’u shqetësuar! Kemi ushtrinë...

Si akt hakmarrës kundër vrasjes së gjeneralit me influencë të Iranit, Khasem Soleimani në Irak nga drone amerikane, Irani ka vënë në shënjestër trupat...

Fallxhorja me asparag parashikon: Do ketë fatkeqësi natyrore, viti i vështirë...

JT Jemima Packington, fallxhorja që parashikon me asparag, mendon se Donald Trump mund të mosi  ketë mbetur shumë kohë në detyrë. Një fallxhore e cila...

Si do të hakmerret Irani? Zona që mund të kthehet në...

Tani pyetja është vetëm një: si dhe ku do të hakmerret Irani. Deri më tani, reagimet kanë qenë politike. Teherani ka kërcënuar (dhe është betuar)...

Hakmarrje ndaj Amerikës pas vrasjes së gjeneralit/Sa e fortë është ushtria...

Irani është zotuar se do të hakmerret pas vrasjes së gjeneralit Qasem Soleimani. Lideri Suprem thotë se do të jetë një hakmarrje e ashpër. Por...

FOTO/Sulm ajror me dron, si u ekzekutua gjenerali iranian, vrasja rrit...

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar tashmë edhe pamje të reja të vendit ku u sulmua dhe u vra gjenerali i trupave të QUDS-it, Qasem Soleimani. Soleimani...

VIDEO/Bebe Rexha fluturon drejt Shqipërisë: Do sigurohem që paratë të përdoren...

Pas Dua Lipas dhe Rita Orës me dhurimin e 1 milionë eurove për te prekurit  nga tërmeti, vjen dhe një lajm shume i mire...

“Rrjeti 5g në Shqipëri”, Manjani pyet: Kaq luks e këllqe ka...

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar së fundmi lidhur me debatin që eshte ngritur për përdorimin e 5g dhe në Shqipëri, rrjet i cili per...

Basha takon analistin amerikan dhe zbulon detaje nga biseda: Shqipëria ka...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur sot në një takim analistin amerikan Daniel Serwer. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Basha ka treguar detaje...