Tag: Amerika

“Rrjeti 5g në Shqipëri”, Manjani pyet: Kaq luks e këllqe ka...

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar së fundmi lidhur me debatin që eshte ngritur për përdorimin e 5g dhe në Shqipëri, rrjet i cili per...

Basha takon analistin amerikan dhe zbulon detaje nga biseda: Shqipëria ka...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur sot në një takim analistin amerikan Daniel Serwer. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Basha ka treguar detaje...

“Lajm i keq për zyrtarët e korruptuar”, Çfarë po paralajmëron Ambasada...

Zëvendësambasadori i SHBA në Tiranë, Dan Koski, ka dhënë një paralajmërim të fortë për të gjithë zyrtarët e korruptuar në Shqipëri. Gjatë aktivitetit mbi Projektin...

VIDEO/Uragani “Dorian” nuk ndalet, pas Amerikës godet dhe Kanadanë

Situata me uraganin "Dorian" vazhdon të jetë shqetësuese, pasi janë goditur dhe dëmtuar disa vende. Zyrtarët në ishullin Bahamas, konfirmuan se Uragani Dorian shkatërroi pjesët...

Largimi i Haradinajt nga qeveria, reagon Amerika

Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti...

VIDEO/Ambasada Amerikane sjell pamjet e mrekullueshme: Si u prit 4 Korriku...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka treguar përmes disa pamjesh sesi u festua ardhja e 4 korrikut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në videon...

Meta zgjedh 4 Korrikun për të dhënë një tjetër mesazh: Shqiptarët...

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka nisur mëngjesin e sotëm me një urim për 4 Korrikun, Festën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara...

Nisin takimet me ndërkombëtarët, Metës i shkon në zyrë zv.ambasadorja e...

Zhvillime të njëpasnjëshme politike raportohen të ndodhin, fill pas situatës të krijuar me anulimin e dreketit për zgjedhjet e 30 Qershorit. Së fundmi, e ngarkuara...

“Zgjedhjet pa opozitën fatkeqësi”, Palmer: Të gjitha partitë politike të futen...

Zyrtari i Lartë amerikan, Mathew Palmer  ka zhvilluar sot takime të tjera, në kuadër të vizitës së tij dyditore në  Tiranë. Palmer ka bërë disa...

Demokratët marrin kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve, çfarë do të thotë...

Demokratët  kanë marrë kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve në zgjedhjet e 6 nëntorit, që sollën një goditje ndaj Presidentit Donald Trump. Duke marrë kontrollin e...