U kthye në epiqendrën e koronavirusit, por Amerika goditet dhe nga tornado vdjekjeprurëse

Ndaje

Mes frikës nga koronavirusi, SHBA është prekur nga stuhi te forta tornado. Të paktën gjashtë njerëz kanë vdekur pasi stuhitë e shkaktuara nga tornadot dhe përmbytjet nëpër disa shtete jugore të SHBA.

BBC shkruan se tornadot goditën Luiziana, Texas dhe Mississippi. Të Dielën, Agjenda e Menaxhimit të Emergjencave në Misisipi konfirmoi vdekjen në tre qarqe.

Në Luiziana, një numër shtëpish u shkatërruan konkretisht në qytetin e Monroe, ndersa në llogarinë zyrtare të mediave sociale të qytetit fillimisht u raportuan vetëm lëndime të vogla.

Nderkaq, Amerika ka raportuar numrin me te madh te infektimeve nga koronavirusi, duke u kthyer ne epiqendren e virusit, me numrin me te larte vetem ne New York.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje