Tag: ambasadori

Ambasadori italian tregon 3 skenaret e Brukselit për Shqipërinë

Ambasadori italian ka thënë së fundmi se ka 3 skenarë të mundshëm për çeljen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian: votimi...

Ambasadori i BE pranon SMS-të me Ramën në “WhatsApp”: Nuk dua...

Këto ditë është komentuar gjatë dhe ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, për shkak të disa mesazheve që iu zbuluan duke folur me...

Ndërkombëtarët tentojnë të zgjidhin krizën politike: Po nxitim në çdo formë...

Ndërkombëtarët deri tani nuk kanë qënë efektivë në punën e tyre për të normalizuar situatën politikë në vend, dhe pse kanë bërë thirrje të...

Basha kthehet në seli, Ambasadori i Britanisë i shkon në zyrë

Ambasadori i Britanisë në vendin tonë Norman ka mbërritur mëngjesin e sotëm në selinë Blu, ku pritet të zhvillojë një takim me kreun e...

Ambasadori i BE për djegien e mandateve: Situatë e paqartë, siguria...

Ndërkombëtarët reagojnë vazhdimisht për situatën politike në Shqipëri, ndërsa bëjnë thirrje të vazhdueshme për dialog. Ambasadori Luigji Soreca, ka folur sot përpara gazetarëve lidhur me...

Dëbimi i diplomatëve, reagon Irani: Shqipëria, viktimë e SHBA dhe Izraelit

Pas vendimit të qeverisë për të dëbuar diplomatët iranianë, vjen dhe reagimi nga Irani. Irani ka bërë me faj Shtetet e Bashkuara dhe Izraelin për...

Ambasadori i BE uron shqiptarët: Mbështesim Shqipërinë në kryerjen e reformave

Urimeve për 28 Nëntorin, ditën e Pavarësisë, i është bashkuar dhe ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca. Në një mesazh në Twitter, Soreca uron...

Ambasadori i BE i ‘tërheq vëmendjen’ qeverisë: Duhet të funksionojë sërish...

Në një situatë të tensionuar lidhur me emërimin e një kandidati të mundshëm në krye të Ministrisë së Brendshme, ambasadori i  BE në Shqipëri...

Ambasadori i BE reagon për ngjarjen në Bularat, flet dhe për...

Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca ka folur ditën e sotme lidhur me ngjarjen e fundit të ndodhur në Bularat, ku u vra...

Aksioni për arrestimin e ‘të fortëve’, çfarë pret ambasadori i BE

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar pas operacionit masiv të policisë ditën e djeshme. Në një postim në Twitter, Soreca ka...