Tag: ambasadori

Shkatërrimi i grupit kriminal ‘Bajri’, reagon ambasadori i BE Luigi Soreca

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë Luigi Soreca ka reaguar pas arrestimit të 11 personave si pjesë e grupit kriminal “Bajri”. Soreca kujtojmë para pak...

VIDEO/Prezantohet Ambasadori i ri i BE, ja çfarë mesazhi ka për...

Ambasadori i ri i BE në Shqipëri, Luigi Soreca është prezantuar për shqiptarët nëpërmjet një video që qarkullon në rrjetet sociale. Ambasadori i ri i...

Akuza nga SHBA për diplomatët amerikanë në Shqipëri, Donald Lu ka...

A mund të imagjinoni kreun e ambasadës amerikane në një vend të huaj që nënçmon Presidentin e SHBA-ve?” kështu shkruan gazeta e përditshme amerikane...

VIDEO/Largohet nga Shqipëria dhe zëvendësi i Donald Lu-së, mesazhi i tij...

Mandati i tij përfundoi dhe tashmë zyrtarisht dhe zëvendësi i ambasadorit Donald Lu largohet nga Shqipëria. Në një video të postuar nga ambasada amerikane në...

Ambasadori Italian flet për arrestimin dhe burgun e Agron Xhafaj

Agron Xhafaj po e vuan dënimin e tij për trafik droge në burgun e Çivitavekias, pranë Romës në Itali. Por ai nuk do të...

Shqipëria dëbon dy diplomatë rusë

Shqipëria do ti bashkohet vendeve si Britania, Gjermania dhe SHBA-ja në ‘luftën’ kundër Rusisë. Për këtë, kryeministri Edi Rama, sipas News 24, ka bërë të...

Vdes ish-ambasadori i Shqipërisë në Vatikan

Është ndarë nga jeta në moshën 55 vjeçare, ish-Ambasadori i Shqipërisë në Vatikan dhe Anëtari i Komitetit Shtetëror të Kulteve, Rrok Logu. Lajmi për vdekjen...