Tag: ambasadori

Ambasadori austriak në Tiranë kundra Edi Ramës për kushtet e BE,...

Shqiperise i jane vendosur 15 kushte per te plotesuar, para se te nisin bisedimet zyrtare per tu anetaresuar ne BE. Sakaq, sot doli dhe rekomandimi...

DETAJE/Takimi me ambasadorët e BE, mësohen dy shqetësimet që ngriti Basha

Jane zbuluar nga selia blu bisedimet me ambasadoret e BE. Sipas informacioneve, Basha me ambasadoret ndau dy shqetësime kryesore se kjo qeveri po pengon...

U përfol për një lidhje me zv.ministren Kuko, ambasadori Soreca reagon...

Para pak kohësh, u aludua fort dhe kishte media qe pretendonin me bindje te madhe se ambasadori Luigi Soreca kishte lidhje me një zyrtare...

Basha nuk ndryshon mendim dhe pas takimit me ambasadorin: Zgjedhje të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me ambasadorin e BE, Luigi Soreca, iu përgjigj gazetarëve për çështjet kryesore të takimit dhe aktualitetit...

Ambasadori shqiptar në Kinë: Nuk është gjetur ilaçi për koronavirusin, 65...

Ambasadori i Shqipërisë në Kinë, Selim Belortaja i ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet se me ne fund eshte gjetur ilaçi që nuk lejon...

Ambasadori shqiptar në Pekin thirrje shqiptarëve: Shtyni më vonë udhëtimet në...

Ambasadori i Shqipërisë në Republikën Popullore të Kinës, Selim Belortaja përmes një postim në facebook këshillon shqiptarët të shtyhen udhëtimet dhe kontaktet fizike me...

Pajisja që parashikon tërmetet, ambasadori Izraelit e konfirmon: Së shpejti del...

Eshte prape Izraeli i cili pretendon se mund t'i parashikojë tërmetet me pare se të godasin. Edhe pse sizmiologët kanë deklaruar shpesh se tërmetet nuk...

“Kriminelët vazhdojnë dhe nga burgjet drejtojnë bandat”, thirrja e ambasadorit britanik...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman kërkoi nga drejtoria e Burgjeve shqiptare të bëjë më shumë që të bllokojë komunikimet me...

Vazhdon irritimi për ish-ministrin: OSBE parazite, të mbledhë leckat e të...

Dhe ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani kërkon largimin e OSBE-së nga Shqipëria. I irrituar pas veprimit të ambasadorit të OSBE në Tiranë Bernd Borschardt, i...

“Gjeji vendin atij gishti zoti Ambasador”, Ish-ministri: Turp që diplomacia gjermane...

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar pas gjestit të ambasadorit të OSBE, i cili nga pamjet e siguruara nga Syri, u kap duke nxjerrë gishtin...