Tag: ambasadori

Dënimi i Tahirit, Ambasadori Soreca thotë vetëm një fjali

Ambasadori i BE Luigi Soreca nuk ka preferuar të flasë gjatë sot kur u pyet nga mediat për vendimin e gjykatës së Krimeve të...

Skandali në Berlin/Pse Rama nxorri jashtë nga takimi me Merkel, ambasadorin...

Pas takimit të kryeministrit Edi Rama në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel, fshihet dhe një turp dhe skandal i madh. Ndoshta nuk do...

Ambasadori austriak në prag të largimit, i bën qejfin Ramës: Kriza...

Ambasadori i Austrisë në Shqipëri, Johan Sattler ka besimin e madh se kriza politike në vend do të zgjidhet shumë shpejt. Kete deklaratë e...

“I dashur ambasador,”Vasili i kthehet Sorecës: Ne të mbajmë ‘perlën’ e...

Pas deklaratave të ambasadorit të BE-së në Tiranë Luigi Soreca në lidhje me reformën në drejtësi, ka reaguar nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili. Përmes një...

“Ne të huajt jemi këtu vetëm për të vëzhguar”Ambasadori spanjoll: Krizën...

Ambasadori spanjoll në vendin tonë,Vicente Canelles Montero ka komentuar nga Korça krizën politike në vend. Ambasadori është treguar i rezervuar në dhenien e një zgjidhje...

Ambasadori Borchardt në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt ka shkuar sot në mëngjes në ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Ambasadori pritet të zhvillojë një...

“A të vjen turp”, Ndoka – Borchardit: Reflekto dhe respekto Dekretin...

Ish-deputeti Nard Ndoka i është drejtuar ambasadorit Bernd Borchardt duke i kërkuar që të reflektojë dhe të mos mbështesë lëvizjen antikushtetuese të kryeministrit Edi...

Përgjimet/Ambasadori i Austrisë: Mund të jenë të sakta, të konfirmohet përbërja...

Ambasadori  Johan Sattler nga Shkodra nuk i hodhi poshtë përgjimet, ndërsa tha se mund të jenë të vërteta.Duke folur nga Shkodra, ambasadori kërkoi verifikimin...

Anulimi i zgjedhjeve dhe shkarkimi i Metës, flet ambasadori i OSBE-së

Reagimi i parë pas takimit me Ramën, ka ardhur nga ambasadori i OSBE. Për ambasadorin Borchard këto janë çështje të brendshme të Shqipërisë, si...

Ambasadori italian tregon 3 skenaret e Brukselit për Shqipërinë

Ambasadori italian ka thënë së fundmi se ka 3 skenarë të mundshëm për çeljen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian: votimi...