FOTO/Bashkia e akuzoi për propagandë, Zhupa i ‘përplas’ të vërtetën Veliajt: Aktoret nuk kanë dokumenta shtëpie

Bashkia e Tiranes ne nje njoftim per shtyp se fundmi tentoi te nxirrte ‘zbuluar’ Partine Demokratike, e cila javeve te fundit sjell deshmite e banoreve te prekur nga termeti dhe te lene ne udhekryq pa zgjidhje.

Bashkia e Tiranes pretendoi duke akuzuar opoziten per propogande, se rasti i fundit i nje gruaje ne njesine 4 ishte ideuar dhe skenuar nga vete PD.

Por per ti kthyer pergjigje Bashkise Tirane, zedhenesja e PD, Ina Zhupa,e cila ishte vete e pranishem ne intervisten qe zhvilloi me banoren, fakton historine e saj me dokumenta.

“Këto janë dokumentat e shtëpisë së Fatime Joca, që ndodhet në njësinë nr 4 dhe që shtëpia është totalisht në gjendje të pabanueshme.

Tallava Bashkia duhet ta di që se ska aktor e aktore qe ka dokumentat e shtëpisë! Ekspertët tuaj po ta keni dëgjuar qytetaren nuk kanë pranuar të shkojnë të bëjnë ekspertizën e shtëpisë dhe ta rregjistrojnë për të marr dëmshpërblim. Dhe normale që nuk i del emri tek dokumentat tuaja preferenciale.

Shkoni i shikoni shtëpinë, bëni ekspertizën dhe jepini mundësinë të marr atë që i takon. Me shfaqje propagande merrni ju, ne merremi me qytetarët”,-shkruan Ina.

Ina K. Zhupa

Shumë familje të Tiranës, të cilët patën dëmtime që në tërmetin e parë të 21 shtatorit, janë ende në pritje të ndihmës nga shteti. Fatime Joca, banore në Njësinë nr.4 Tiranë, thotë se edhe pse u ka kërkuar ekspertëve që të shohin shtëpinë e saj, kur kanë qenë në lagjen e saj, ata nuk kanë shkuar .Më tej ajo shprehet se dimri po vjen dhe me shtëpinë e dëmtuar është e pamudur të përballohet i ftohti dhe lagështirat.

Publiée par Ina K. Zhupa sur Vendredi 9 octobre 2020

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje