Tag: Denoncimi

“10 muaj në çadër dhe asnjë ndihmë nga shteti”, familja Krosi...

Tërmeti i 26 nëntorit la me qindra familje në qiell të hapur. Shume prej tyre, në pamundësi ekonomike për t’u akomoduar diku tjetër, u...

VIDEO/ “Kush pyet o vlla”, banesa iu shemb nga tërmeti, familja...

Fillimi i sezonit të shirave dhe të ftohtit ka nxjerrë në pah situatën e vështirë që po kalojnë qindra familje, 10 muaj pas tërmetit...

VIDEO/Mjekja denoncon: PPP-ja e parkimit s’po na lejon të fusim makinat...

Mjekja dermatologe Monika Fida ka denoncuar live në rrjetet sociale një akt të paprecedentë në oborrin e QSUT-së, ku mjekët nuk lejohen të parkojnë...

VIDEO/”Komisioni i vlerësimit më tha ku ka më keq se kjo”,...

Tërmeti i 26 nëntorit dëmtoi shumë familje në Shijak. Një prej tyre ishte dhe banesa e Sali Kokomanit në fshatin Gjepal në Shijak. Stresi...

FOTO/Dalin provat e përfshirjes së administratës në zgjedhje në Fier, PD:...

Partia Demokratike sjell sot fakte të përfshirjes së drejtorëve të administratës në fushatën e partisë në pushtet. Ish-deputeti Luan Baçi publikon fotot me ID,...

“Ja do vimë sot, ja do vimë nesër”/Drama e Bukurie nga...

Kombinati ishte një nga zonat më të prekura në Tiranë nga tërmeti i 26 nëntorit. Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa vizitoi shtëpinë e Bukurie...

VIDEO/Në kushte të vështira nga tërmeti, Andon Shota i harruar nga...

Familjet e dëmtuara nga tërmeti dhe të harruara nga shteti janë të shumta edhe në qytetin e Fushë-Krujës. Banori i fshatit Bubq, Andon Shota,...

Protestuan me PD për shkollën, Zhupa: Zgjidhet problemi në Pezë Helmes,...

Pas shqetesimit qe ngriti publikisht Partia Demokratike, problemi eshte zgjidhur. Sipas zedhenes Ina Zhupa, zeri i banorëve të Pezë Helmes u degjua dhe Bashkia ktheu...

PD padit Drejtorin e Ujësjellësit Rrogozhinë: Po përdor administratën për zgjedhje

Formulari i mbledhjes së votave për Partinë Socialiste prek edhe të gjitha institucionet në Rrogozhinë. PD denoncon serish nga Rrogozhina, duke treguar per publikun ...

“Jemi 3 familje në një shtëpi dhe marrim vetëm një bonus qeraje”,...

Pallati ku banonin Gesian Llaçi, bashkë me dy vëllezërit dhe familjet e tyre, ka pësuar dëmtime serioze dhe  është klasifikuar DS4 nga komisioni i...