Tag: tirane

Gjendet i vetëvarur i riu tek zona e teleferikut në Dajt

Një 34-vjeçar është gjetur pa shenja jete tek Teleferiku, në afërsi të Antenave, në Dajt. Njoftohet se O.Gj., 34 vjeç u gjet i vetëvarur...

Mësues të prekur nga Covid, Ministria reagon: Te Emin Duraku mësimi...

Pavarësisht situatës shqetësuese së krijuar me Covid-19, Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit parauniversitar ka reaguar duke deklaruar se në shkollën 9-vjeçare “Emin Duraku” në...

Që nga përplasja e fëmijës 8 vjeç e deri tek shkelja...

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë për vepra të ndryshme penale. A. Ç., 35 vjeç, është arrestuar nga policia pasi në rrugën “Tre...

Kontrollonin sheshin ‘Shqiponja’ në shpërndarjen e kokainës, një në pranga, në...

Shpërndanin kokainë në zonën e quajtur "Sheshi Shqiponja", në Tiranë, vihet në pranga 1 shtetas dhe një tjetër shpallet në kërkim . Policia ben me...

Protestuan para kryeministrisë, procedohen penalisht dhe gjobiten 15 qytetarë, dalin detajet...

Arrestohet në flagrancë një shtetas për veprat penale “Shkatërrim prone” dhe “Vjedhja”. Burime nga policia bejne me dije se eshte kapur një shtetas i shpallur...

PD nuk ‘i ndahet’ inceneratorëve: Afera Rama-Ahmetaj-Veliaj, 25 mln euro për...

Partia Demokratike ka vijuar me denoncimet sa i takon inceneratoreve, duke u ndalur sot tek ai i Tiranës. Demokratja Jorida Tabaku shprehet se kjo eshte...

DETAJE/Grabitje, e të dehur në timon, 5 të arrestuar në Tiranë

Arrestohen në flagrancë 5 shtetas, tre prej të cilëve ishin të shpallur në kërkim. Një shtetas nga Maroku është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi...

Në pranga një 29-vjeçar, kapet ‘mat’ duke shpërndarë drogë në rrugët...

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Vihet në pranga 29-vjeçari që posedonte dhe shpërndante lëndën narkotike. Policia...

FOTO/Humb jetën nga koronavirusi drejtori i shkollës në Tiranë

Një tjetër humbje jete nga koronavirusi është shënuar sot në Tiranë.Bëhet fjalë për drejtorin e Shkollës ‘Lidhja e Prizrenit’ në Paskuqan. Burime kanë bërë të...

VIDEO/Kapen me 30 emigrantë, pranga 2 të rinjve që drejtonin mjetin,...

Policia ka goditur dy raste të tjera të veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit. Burimet...