Tag: ina zhupa

FOTO/Denoncimi i PD, Zhupa: Veliaj transferon 1 miliardë lekë të tjera...

Sot, PD ka denoncuar nje tjeter skandal te Bashkise Tirane, e cila sipas tyre lidh Edi Ramen dhe Erion Veliajn. Sipas Ina Zhupes, qytetarët e...

VIDEO/“Po jetoj si mos më keq”,Banorja prej 1 viti në shtëpinë...

Shumë familje në Njësinë numër 4 në Tiranë, të dëmtuar që në tërmetin e 21 shtatorit, janë lënë në harresë nga shteti. Valbona Rama,...

“Mezi e kam marrë këtë shtëpi, dua të jetoj këtu”, Qytetarja...

Tërmeti i 26 nëntorit dëmtoi rëndë disa godina në zonën e Kombinatit. Disa prej tyre, ku përfshihet dhe pallati ku banon qytetarja Konstandina Konini,...

Protestuan me PD për shkollën, Zhupa: Zgjidhet problemi në Pezë Helmes,...

Pas shqetesimit qe ngriti publikisht Partia Demokratike, problemi eshte zgjidhur. Sipas zedhenes Ina Zhupa, zeri i banorëve të Pezë Helmes u degjua dhe Bashkia ktheu...

“Jemi 3 familje në një shtëpi dhe marrim vetëm një bonus qeraje”,...

Pallati ku banonin Gesian Llaçi, bashkë me dy vëllezërit dhe familjet e tyre, ka pësuar dëmtime serioze dhe  është klasifikuar DS4 nga komisioni i...

“Foton ma nxore por çekun e bebes nuk e mora”, Zhupa...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka publikuar një koment të bërë në faqen e kryeministrit Edi Rama, në një postim për çekun e...

FOTO/“Këshilli bashkiak zëvendëson bonusin e bebes me shportë produktesh”, PD denoncon:...

Përmes një prononcimi për mediat nga materniteti “Koço Gliozheni”, zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa denoncoi se Këshilli Bashkiak i Tiranës hoqi fondin për bebet,...

FOTO/Denoncimi i Zhupës: Rindërtimi i shkollave vonon pasi Rama dhe Veliaj...

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa denoncon tenderat e rindërtimit të shkollave në kryeqytet. Sipas saj, kryebashkiaku Erjon Veliaj ka tenderuar 30 milionë Euro për të...

Rama mbron Gonxhen, Zhupa pyet serish: Cfare do Loku te zyra...

"Çfarë do Loku tek zyra e Gonxhes përditë?", pyet zedhenesja e PD, Ina Zhupa pasi Kryeministri  Rama merr në mbrojtje ushtarin e tij të...

Ina Zhupa detyron Veline te mos beje grabitjen e rradhes

Zedhenesesja e PD Ina Zhupa tha sot se Erion Veliaj, pas demaskimit publik ka anulluar tenderin per mobilimin e bibliotekes inekzistente te Kombinatit. “Kryebashkiaku i...