FOTO/Eksperti zbulon të vërtetën: Tekstet falas janë mashtrim, do të jepen tekste të papërdorshme

0Shares
0

Eksperti i Arsimit, Ndriçim Mehmeti ka reaguar se fundmi duke zbuluar te verteten sipas tij qe qendron nga premtimi i Rames dhe ministres se Arsimit lidhur me tekstet shkollore.

Ai shprehet se dhenia e teksteve shkollore falas eshte nje mashtrim. Kjo pasi sipas tij, keto tekste jane ato qe kane lene nxenesit e klasave me te larta, te zhgarravitura dhe te katandisura keq.

“Nje nga premtimet e medha te kryeministrit ne ikje Rama ka qene tekste falas per te gjithe femijet e shkolles 9 – vjeçare. Si çdo premtim tjeter, edhe ai per tekstet falas ishte thesht nje mashtrim, tallje dhe maskarade e qeverise se Rilindjes. Znj. Shahini e perforcoi me tej “arritjen” e madhe te qeveruse rilindase pak dite me pare, kur premtoi “tekste.falas deri ne klase te 7”. Po cilat jane tekstet falas qe po u shperndahen femijeve tane? Ato jane thjesht tekstet e lena nga nxenesit e klasave te larta, te zhgarravitura e te katandisura si mos me keq. Keto libra te shperndara ne shkollat shqiptare, nga Elbasani, Tirana, Korça e kudo jane fytyra e vertete e librave falas per femijet shqiptare“,-shkruan ai.

 

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje