Tag: Mashtrimi

Fjolla Morina i hyn telasheve, gënjeu edhe për shtatzaninë, mund të...

Këngëtarja Fjolla Morina nuk është shtatzënë. Ekoja e dytë ka zbuluar se Morina, që akuzohet për trafik armësh dhe municionesh,nuk është shtatzënë. Pasi tha se...

Hiqej si Lorik Cana për të joshur femrat dhe i përdhunoi,...

David Gabrieli , një shtetas francez, i cili jeton në Sidnei, është arrestuar së fundmi për shkak të akuzave për përdhunim. Burri 39-vjeçar akuzohet për përdhunimin...

FOTO/Eksperti zbulon të vërtetën: Tekstet falas janë mashtrim, do të jepen...

Eksperti i Arsimit, Ndriçim Mehmeti ka reaguar se fundmi duke zbuluar te verteten sipas tij qe qendron nga premtimi i Rames dhe ministres se...

Morën kredi si të goditur nga pandemia, arrestohen 5 mashtruesit shqiptarë

5 persona ne  Zvicer yshohet se kanë marrë kredi të njohura si “COVID”, të cilat arrijnë shumën prej disa qindra mijë frangash, transmeton albinfo.ch....

Pamje që flasin vetë, ish-deputeti përball Ramën me deklaratat e tij:...

Permes nje video ne rrjetet sociale, ish-deputeti Agron Shehaj ka treguar mashtrimin e radhes me paketen e trete ekonomike te prezantuar nga qeveria. Ai thote...

FOTO/Zëdhënësja e PD zbulon fake news e Veliajt: Nuk ka matje...

Zedhenesja e PD, Ina Zhupa shkruan se fundmi se Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj me qellim perdor fake news për cilësinë e ajrit të...

“SPAK të hetojë”, PD: Idirizi mbulesë e Ramës për të blerë...

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me skandalin ku Sinan Idrizi eshte paditur nga nje biznesmes turk per mashtrim. Partia Demokratike shprehet se denoncimi i...

SKANDALI/Partneri i Air Albania mashtron biznesmenin turk, zhduken miliona dollarë

Biznesmeni i famshëm, Adnan Polat është mashtruar nga biznesmeni shqiptar, Sinan Idrizi, partner i Air Albania. Kështu shkruan gazeta turke Hurriyet. Sipas artikullit, thuhet se ...

DETAJE/Zbardhet skema mashtruese dhe shitjet me vlera të mëdha në milion,...

Policia njofton se ka finalizuar operacionin, në kuadër të luftës kundër informalitetit dhe përfitimit nëpërmjet skemave të mashtrimit. Vihen në pranga 5 persona dhe...

Ish-ministri e shpjegon thjeshtë mashtrimin ndaj shqiptarëve: S’ka teori që e...

Ish-ministri Ylli Manjani ka bere një paralelizëm të thjeshtë për t'i treguar shqiptareve sesi mashtrohen sy për sy. Duke u ndalur tek nje statistikë e...