Tag: librat

FOTO/Eksperti zbulon të vërtetën: Tekstet falas janë mashtrim, do të jepen...

Eksperti i Arsimit, Ndriçim Mehmeti ka reaguar se fundmi duke zbuluar te verteten sipas tij qe qendron nga premtimi i Rames dhe ministres se...

Dy libra të autorit Bytyçi: Kosova kërcënohet nga Serbia e Madhe

Dy libra në anglisht mbi Kosovën të autorit Enver Bytyçi Nga Frank Shkreli Autori dhe eksperti i çështjeve ndërkombëtare dhe të Evropës jug-lindore, Profesori i shkencave...

‘TVSH-ja 6% për shtëpitë botuese’, deputetja: Mazhoranca subvencionon injorancën

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka analizuar vendosjen e TVSH-së prej 6% për shtëpitë botuese. Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, shkruan në Facebook, se ata...

VIDEO/Noizy dhe Stresi në librat shkollorë, ministrja argumenton vendimin

Përveçse Noizy-t, dhe Stresi është pjesë e librave shkollorë. Lidhur me vendosjen e shembujve të tilla në tekstet për fëmijët e ciklit fillor, ministrja...

FOTO/Nisma e librave falas, prindi denoncon: Na kërkojnë të dhënat personale

Një prind ka zbuluar prapaskenat lidhur me nismën e dhënies së librave falas nga qeveria. Denoncuesi për Fax News, shkruan se nëpër shkolla po plotësohet një...

4 ditë para hapjes së shkollave, nxënësit sorollaten dhe nuk blejnë...

Shitja e teksteve shkollore, sipas udhëzimit të ministrisë së Arsimit ka nisur prej rreth 2 javësh, për të përfunduar më 17 shtator, kur do...

Ja kur fillon shkolla dhe çfarë duhet të keni parasysh

Dita e parë e shkollës do të jetë 11 shtatori. Ministria e Arsimit ka përcaktuar se shpërndarja e teksteve shkollore do bëhet në 25...