Ministrja e tregon me një video: Si do të qëndrohet në klasa në këtë vit të ri shkollor

0Shares
0

Se si do të qëndrohet në klasa në këtë vit të ri shkollor, ministrja e Arsimit Besa Shahini e ka ilustruar përmes një videoje në rrjetet sociale.

Ministrja thotë se nxënësit dhe mësuesit do t’iu nënshtrohen rregullave strikte që kanë në fokus ruajtjen e shëndetit.

“Gjatë qëndrimit dhe mësimit në klasë, pa diskutim nxënësit dhe mësuesit do t’iu nënshtrohen rregullave strikte që kanë në fokus ruajtjen e shëndetit të gjithësecilit”, shkruan Shahini.

Rregullat e qëndrimit në klasë

-Mësuesit, distancim prej 2 metrash nga nxënësit dhe mësuesit e tjerë

-Nxënësit nëpër banka me largësi prej 1.5 metrash

-Maskat të detyrueshme

-Ndalohet ushqimi në klasë

-Dalja nga ora e mësimit vetëm në rast nevoje

https://www.facebook.com/watch/?t=0&v=2665573153699781

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje